کد خبر:199281
پ

آئین اختتامیه «طرح مانا» در شهرستان آران و بیدگل

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران(مانا) با برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از فعالان آن در شهرستان آران و بیدگل به کار خود پایان داد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، سعید ضابطی از اختتامیه «طرح مانا» در شهرستان آران و بیدگل خبر داد و گفت: این طرح ملّی، طرحی مردمی در حوزه مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران است که برای نخستین بار به همت اداره بهزیستی در تابستان سال جاری و با مشارکت این اداره در شهرستان انجام شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هدف از اجرای این طرح را بررسی مشکلات گروه سنی نوجوانان عنوان کرد و افزود: در این طرح با مشارکت اجتماعی نوجوانان، به عنوان مخاطبان خاص آن، آسیب های اجتماعی در بستر جامعه به صورت گروهی شناسایی، بررسی و برای آن راهکار ارائه می شود.

 

دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه آسیبهای اجتماعی به دو صورت آشکار و پنهان وجود دارد تصریح کرد: در این طرح چون مشارکت کننده و جامعه هدف نوجوانان هستند لذا به عنوان ذره بینی عمل می کنند تا آسیبهای اجتماعی پنهان بین خود را شناسایی کنند.

 

ضابطی ادامه داد: پس از شناسایی آسیب نوبت به اولویت بندی و پس از آن ارائه راهکار می رسد و پس از شناسایی آسیبها با تعامل با اداره بهزیستی برنامه های فرهنگی لازم توسط این اداره تدوین می شود.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: در آئین اختتامیه این طرح از ۳۰ نفر از فعالان و مشارکت طرح مانای شهرستان با اهدای کتاب تجلیل شد.

 

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید