کد خبر:196840
پ

اردیبهشت ۱۴۰۰ دفترچه بیمه سلامت در کاشان حذف می‌شود

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir ) به نقل از ایرنا، مسلم آشوری افزود: در این طرح بیمار با کارت ملی به پزشک مراجعه ‏می‌کند و پس از احراز هویت و استعلام اعتبار بیمه‌ای، دارو یا خدمات برای بیمار تجویز می‌شود. وی ادامه داد: در این طرح ‏پس از ثبت دستور پزشک و اخذ کد […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir ) به نقل از ایرنا، مسلم آشوری افزود: در این طرح بیمار با کارت ملی به پزشک مراجعه ‏می‌کند و پس از احراز هویت و استعلام اعتبار بیمه‌ای، دارو یا خدمات برای بیمار تجویز می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح ‏پس از ثبت دستور پزشک و اخذ کد رهگیری، بیمار به داروخانه، آزمایشگاه و یا مرکز تصویربرداری مراجعه و خدمات دریافت می‌کند.

مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان – کاشان با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیک در مطب پزشکان عمومی و برخی پزشکان متخصص از ابتدای بهمن امسال در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اجرا شده است، گفت: این طرح مهر سال گذشته در شهرستان نطنز به عنوان الگوی نسخه‌نویسی الکترونیک آغاز شده بود.

وی با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای تکمیل و توسعه پرونده الکترونیک سلامت اظهار داشت: نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک به عنوان ورودی‌هایی هستند که اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت را تامین می‌کنند که این مهم در اولویت‌های سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

آشوری، صرفه‌جویی در کاغذ با توجه به هزینه‌های زیاد آن، اعمال کنترل‌های لازم دارویی و پیشگیری از تداخل‌ها و حساسیت‌های دارویی، افزایش سرعت و دقت در تولید نسخه، نیاز نداشتن به چاپ و تعویض دفترچه درمانی و حفظ محرمانگی اطلاعات درمانی بیمار را از جمله مزیت‌های نسخه‌نویسی اللترونیک برشمرد.

به گفته وی، جلوگیری از خطای احتمالی نسخه‌خوانی در داروخانه‌ها، سلامت افراد با لحاظ کردن استانداردهای امنیتی و نظارت دقیق بر ارایه خدمات درمانی و کنترل‌های مالی از دیگر مهم‌ترین مزیت‌های  طرح تولید نسخه الکترونیک است.

مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان – کاشان ادامه داد: سازمان بیمه سلامت به دنبال الکترونیکی کردن تمامی خدمات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف است و در این راستا تاکنون اقدام‌های زیادی و از جمله الترونیکی کردن نسخه‌نویسی در کشور بوده است.

وی اظهار داشت: بیمه سلامت شمال اصفهان – کاشان در سال جاری با وجود ویروس کرونا در کشور در این حوزه کمک شایانی به قشرهای آسیب‌پذیر این منطقه کرده و خانواده‌هایی که زیرپوشش هیچ بیمه‌ای نبودن رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از خدمات بستری و سرپایی این سازمان استفاده کردند.

آشوری تصریح کرد: افزون بر ۱۳۰ هزار بیمه‌شده در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

وی شمار موسسه‌های طرف قرارداد در این سه شهرستان با سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان – کاشان از جمله پزشکان، داروخانه‌ها، پاراکلینیک‌ها شامل سونوگرافی، آزمایشگاه، تصویربرداری و ام آر ای  را ۵۴۰ موسسه اعلام کرد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید