کد خبر:199498
پ
فرماندار:

افزون بر نیمی از آران و بیدگلی‌ها علیه کرونا واکسینه شدند

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به روند مطلوب اجرای طرح ملی واکسیناسیون کرونا در آران و بیدگل گفت: افزون بر ۵۰ درصد جمعیت این شهرستان از آغاز این طرح تاکنون واکسن دریافت کردند.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، اسماعیل بایبوردی با بیان اینکه نزدیک به ۸۰ هزار نفر از جمعیت آران و بیدگل بالای ۱۸ سال هستند، افزود: ۵۱ و ۲ دهم درصد از افراد بالای ۱۸ سال در این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون به رده سنی  افراد ۱۲ ساله به بالا رسیده است ادامه داد: جمعیت بالای ۱۲ سال آران و بیدگل حدود ۹۰ هزار نفر است که با این احتساب حدود ۴۹ درصد از جامعه هدف این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.

۶۴ هزار آران و بیدگلی واکسن کرونا دریافت کردند

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به انتشار برخی اخبار نادرست از آمار واکسیناسیون این شهرستان طی چند روز اخیر در فضای مجازی گفت: تاکنون حدود ۶۴ هزار نفر از مردم این خطه دز نخست و دوم واکسن کرونا دریافت کردند که از این تعداد، نزدیک ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر نوبت نخست و حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر هم نوبت دوم واکس کرونا تزریق کرده‌اند.

وی  به افزایش ۲ برابری مرکزهای واکسیناسیون کرونا در آران و بیدگل طی هفته اخیر اشاره کرد و افزود: افزون بر ۷۰ درصد از جمعیت بالای ۵۰ سال این شهرستان نوبت نخست واکسن کرونا دریافت کردند و این آمار در افراد ۴۰ تا ۵۰ سال حدود ۵۲ درصد، ۳۰ تا ۴۰ سال حدود ۴۰ درصد، ۱۸ تا ۳۰ سال ۳۷ درصد و ۱۲ تا ۱۸ سال حدود ۱۹.۵ درصد است که همچنان ادامه دارد.

بایبوردی با اشاره به شرایط زرد کرونایی در آران و بیدگل افزود: انتظار می‌رود رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا حد انتظار افزایش یابد و شاهد تبدیل وضعیت کرونایی از زرد به آبی باشیم.

وی ادامه داد: در جدیدترین دسته‌بندی شهرهای کرونایی کشور در نرم‌افزار ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت آران و بیدگل زرد اعلام شده است و بر پایه آخرین آمارها، شمار بستری‌ها و مراجعه سرپایی‌های به مطب‌ها و درمانگاه‌ها، از روند کاهشی شیوع کرونا در شهرستان آران و بیدگل حکایت دارد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در آران و بیدگل به ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شهروندان، استفاده از ماسک به صورت مستمر و در صورت امکان ۲ ماسک و اجرای دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان ناپایدار است و در این شرایط ضرورت دارد علاوه بر استقبال از واکسیناسیون، از ماسک به عنوان بهترین واکسن زمانه استفاده شود.

وی تصریح کرد: تنها خواسته کادر درمان از همشهریان این است که از دورهمی، حضور در مکان‌های شلوغ و ترددهای غیرضروری خودداری کنند و استفاده از ماسک را همچنان جدی بگیرند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید