کد خبر:199396
پ

امدادرسانی آتش‌نشانان آران و بیدگلی به ۴۵۷ حادثه و حریق در نیمه نخست امسال

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آران و بیدگل از ۴۵۷ ماموریت برای امدادرسانی حادثه‌ها و اطفای حریق آتش نشانان این خطه در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، منوچهر برزگر روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی (هفتم مهر) افزود: امسال وقوع ۳۴۱ حادثه و ۱۱۶ مورد آتش سوزی، ماموران آتش نشانی آران و بیدگل را به محل حادثه کشانده است.

وی با بیان اینکه عملیات‌های آتش‌سوزی تلفاتی نداشت و فقط چهار مورد سوختگی اعزام به بیمارستان رخ داد، ادامه داد: حریق ضایعات ۳۵ مورد، منزل ۲۴ مورد، خودرو و موتور سیکلت ۱۷ مورد، خرمن و مزارع ۱۴ مورد، ترانس برق ۱۱ مورد، انبار علوفه هشت مورد، شهرک صنعتی پنج مورد و مغازه‌ها ۲ مورد به ترتیب بیشترین تعداد آتش‌سوزی‌ها را تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه امسال مهار حیوانات مزاحم با ۱۹۱ مورد در ردیف نخست ماموریت‌های حادثه‌ای شهر آران و بیدگل قرار دارد  اضافه کرد: در ردیف های بعدی حبس شدگی در منزل و آسانسور با ۶۷ مورد، افتادگی در چاه ۲۳ مورد، رفع آبگرفتگی منازل و معابر ۱۲ مورد و نجات خوردوهای گرفتار در کویر با ۱۱ مورد بیشترین حادثه ها را تشکیل دادند.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آران و بیدگل اولویت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آران‌وبیدگل را توسعه آموزش مسائل ایمنی به مردم برشمرد و گفت: شهروندان می‌توانند در دوره‌های آموزشی رایگانی که از سوی این سازمان برگزار می‌شود، شرکت کنند تا در هنگام حادثه‌های احتمالی بهترین عملکرد از جمله خودداری از تجمع یا رعایت حق تقدم خودروهای امدادی نشان دهند.

وی افزود: بر این پایه، سال جاری با برگزاری دوره‌های آموزشی، ۲۰ آتش‌نشان شامل ۱۰ خانم و ۱۰ آتش‌نشان پنج تا ۱۲ سال آموزش دیدند تا به صورت آتش‌نشان‌های افتخاری در مواقع حساس به کمک یار ما باشند.

برزگر خاطر نشان کرد: در ۶ ماهه سال جاری یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در بخش‌های مختلف از جمله پادگان، پایگاه های بسیج و محلات آموزش‌های مهار آتش و خدمات ایمنی دیدند.

وی با بیان اینکه تاکید اصلی در آتش‌نشانی آموزش، پیشگیری و عملیات است، افزود: شعار اصلی ما هر خانه یک آتش‌نشان و اینکه مردم بدانند در اصل خدمات ایمنی هم بسیار مهم است.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آران و بیدگل با اشاره به نقش موثر خبرنگاران در تشویق مردم به شرکت در دوره های آموزشی آتش نشانی و خدمات ایمنی گفت: هفتم مهر ماه همزمان با روز آتش نشانی مانور بزرگ جنب بازار شهروند این شهر با همکاری بیش از ۲۰ آتش‌نشان افتخاری برگزار خواهد شد تا مردم گوشه‌ای از نقش موثر آموزش در ارتقای جامعه در حوزه مهار آتش و خدمات ایمنی را مشاهده کنند.

به گفته وی، ۲ ایستگاه آتش‌نشانی با ۱۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین در آران و بیدگل خدمت رسانی می کنند.

هفتم مهرماه در تقویم رسمی کشورمان به روز ایمنی و آتش نشانی نامگذاری شده است.

 

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید