کد خبر:41157
پ

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس آران و بیدگل برگزار شد

همزمان با سراسر کشور هجدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی روز سه شنبه- پنجم آبانماه در ۱۲۰ واحد آموزشی مدارس آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل”ای بی نیوز”،انتخابات نمادین  شورای دانش آموزی با حضور مسوولان شهرستان در دو آموزشگاه پسرانه امام حسین(ع) و دخترانه شهدای کرک برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل در جمع دانش آموزان دبیرستان دخرانه شهدای کرک شهر نوش آباد گفت: در آران و بیدگل حدود ۱۷ هزار دانش آموز در ۱۲۰ واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند که در تمامی آنها انتخابات شورای دنش آموزی برگزار می شود.
محمد معدندار با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در تمامی مقاطع تحصیلی ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه اظهار کرد: اعضای شوراهای دانش آموزی ابتدایی از بین دانش آموزان سوم، چهارم، پنجم و ششم انتخاب می شوند.
وی تصریح کرد: تحکیم و تعمیق ارزش ها، باورهای دینی و  آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان، تکریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان از جمله اهداف شورای دانش آموزی است
وی  توسعه و بهبود نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری از طریق مشارکت دانش آموزان و فراهم کردن زمینه مساعد برای تبادل تجریبات ، تعامل فکر و اندیشه، تفاهم و همدلی بین دانش آموزان و برقراری ارتباط صحیح و دوسویه بین آنان و اولیای مدرسه را از دیگر اهداف شورای دانش آموزی بیان کرد و افزود: آموزش و پرورش آران و بیدگل آماده استفاده از نظرات اعضای شورای دانش آموزی مدارس برای پیشبرد اهداف عالیه خود در آموزش و پرورش است.
معدندار خاطر نشان کرد: همکاری در تقویت هویت دینی ، انقلابی و ملی دانش آموزان، ارایه پیشنهاد به مدیر مدرسه و مشارکت در فعالیت های آموزشی ، پرورشی و اجرایی واحد آموزشی، همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبت های مذهبی و انقلابی در مدرسه و دعوت از دانش آموزان برای همکاری با شورا در پیشبرد فعالیت های پرورشی و آموزشی ار وظایف اصلی  شوراهای دانش آموزی در مدارس است.

کلیدواژه : کد خبر: ۶۰۴۳
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید