کد خبر:193992
پ

برگزاری آیین سنتی – مذهبی گلباران خورشید در یزدل آران و بیدگل+فیلم

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir ) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،مدیر اجرایی حرم حضرت بی بی زینب(س) گفت:  به همت هیات انصار الحسین (ع) یزدل ،آیینی سنتی -مذهبی گلباران خورشید ، با حضور دلدادگان امام رضا (ع) در جوار بارگاه ملکوتی حضرت بی بی زینب(س) برگزار شد. محمود توحیدی افزود: این […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir ) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،مدیر اجرایی حرم حضرت بی بی زینب(س) گفت:  به همت هیات انصار الحسین (ع) یزدل ،آیینی سنتی -مذهبی گلباران خورشید ، با حضور دلدادگان امام رضا (ع) در جوار بارگاه ملکوتی حضرت بی بی زینب(س) برگزار شد.

محمود توحیدی افزود: این مراسم با الگو پذیری از زنان نوغان مشهد که پس از شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مهریه خود را بخشیده و در تشییع جنازه  امام هشتم شرکت کرده و تابوت آن امام  را گلباران کردند، برگزار می‌شود.

وی  با بیان اینکه ندای لبیک یا حسین(ع) و یا امام رضا(ع) در این مراسم طنین‌انداز بود و مداحان با ذکر مصیبت و مردم عاشق اهل بیت(ع) نیز با اشک‌های خود ابراز ارادت خود را نشان می دادند ،گفت : تشییع و گلباران کردن  تابوت  نمادین مطهر امام هشتم و برپایی جلسه سخنرانی  و روضه خوانی در امامزاده بی‌بی زینب(س) خواهر امام رضا(ع) از دیگر برنامه های امروز عزاداران ضامن آهو در آران و بیدگل بود.

بقعه بی‌بی شاه زینب(س) در ۱۴ کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل و در ۲ کیلومتری روستای یزدل قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید