کد خبر:17910
پ

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رؤسای عقیدتی سیاسی گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی آران‌وبیدگل

مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید عقیدتی سیاسی گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی آران‌وبیدگل با حضور حجت الاسلام و المسلمین صالحی نسب، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا برگزار گردید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید عقیدتی سیاسی گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی نزاجا با حضور حجت الاسلام و المسلمین صالحی نسب، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نزاجا، حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی رئیس عقیدتی سیاسی مرآتو و ارشد روحانیون استانهای اصفهان – چهارمحال‌وبختیاری – یزد، جمعی از فرماندهان و نمایندگان عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین عالی‌رتبه شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل و خانواده معظم شهدا در این گروه برگزار شد. 
امیر سرتیپ دوم مجتبی مصطفی‌زاده، فرماندهی گروه ۸۴۰ موشکی ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان این مراسم، گفت:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این زمان، که همه ی دشمنان قسم خورده اسلام، شمشیر از رو بسته اند یک ماموریت بیشتر ندارند و آن هم ارتقای توان رزمی نیروی های مسلح، برای دادن پاسخ دندان‌شکن به کسانی که بعد از چندین سال از پیروزی انقلاب هنوز عبرت نگرفته و به فکر تغییر نظام و براندازی یا ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران و نهایتا به اسلام هستند، است.
وی در ادامه افزود: در این راستا ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح، نیروی زمینی ارتش و گروه ۸۴۰موشکی وظیفه دارند توان رزمی خود را به گونه ای بالا ببرند که دشمنان مصداق آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم» که هم بترسند و هم قصد تعدی به این انقلاب و ملت بزرگ آن را در سر راه ندهند.
امیر مصطفی‌زاده در ادامه شروط لازم برای رسیدن به این توان رزمی، نیروها در دل خود در قالب مأموریت های ذاتی در راستای انضباط، آموزش و آماده شدن برای یک عملیات، نیازمند دو شاخصه بسیار قوی دانسته و تصریح کرد: اول وجود امنیت در داخل نیروهای مسلح است که مورد نفوذ و تعرض بیگانگان برای جاسوسی قرار نگیرند، که این ماموریت را سازمان مقدس حفاظت اطلاعات، در ارتش جمهوری اسلامی ایران به نحو احسن با تلاش شبانه‌روزی انجام می‌دهد و وظیفه دوم و مهمتر برای مقابله با دشمنان و برای رزم موثر، داشتن روحیه ایمانی و چگونه جنگیدن و چرا جنگیدن است که این را ما از کربلا، عاشورا و پای منبر علمای بزرگ دین اسلام یاد می‌گیریم و در دل ارتش، سازمان محترم عقیدتی-سیاسی با بهره گیری از روحانیون معظم و پرسنل تلاش‌گر عقیدتی در این راستا، یگان ها را هدایت کرده و رو به جلو می‌برد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صالحی نسب، ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نزاجا با ذکر روایتی از امام صادق‌(ع) پیرامون بنانهادن اساس زندگی بر چهار چیز، بر لزوم الگو قرار دادن این روایت تاکید کرده و افزود:از امام صادق (ع) سوال شد که اساس زندگی تان را بر چه پایه ای بنا نهاده اید؟ ایشان فرمودند: من اساس زندگی‌ام را بر چهار چیز بنا نهاده ام؛ اول آن‌که تلاش کردم کار خود را به دیگری واگذار نکنم و شخصا انجام دهم. دوم آن‌که درکنار علم، یقین پیدا کردم که خداوند بر تمامی اعمال من آگاه است. سوم آنکه روزی مرا دیگری نخواهد خورد و آن روزی مقدر من می‌باشد. و در آخر یقین پیدا کردم که سرنوشت آخر من موت است.
برگزاری مراسم تودیع و معارفه رؤسای عقیدتی سیاسی گروه 840 موشکی شهید کبریایی آران‌وبیدگل
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به تشریح سمت‌ها و فعالیت‌ها و خدمات روسای جدید و قدیم عقیدتی سیاسی گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی نزاجا پرداخت و کارنامه آنان را رضایت بخش اعلام نمود.
 
در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی نسب از تلاش‌های پنج ساله‌ی حجت الاسلام و المسلمین رمضان آقاسیان در گروه ۸۴۰ موشکی تقدیر و حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مولوی را به سمت رئیس جدید عقیدتی سیاسی این گروه منصوب نمود.
گفتنی است حجت‌الاسلام والمسلمین رمضان آقاسیان که از شهریورماه سال ۱۳۹۱ در گروه ۸۴۰ موشکی شهید کبریایی آران‌وبیدگل در سمت ریاست عقیدتی سیاسی منصوب شده بود، چند هفته پیش به کار خود در این یگان پایان داد و طی مراسمی به سمت ریاست عقیدتی سیاسی مرکز آموزش شهید وطن‌پور هوانیروز اصفهان، معارفه و منصوب شد.
پرتال خبری-تحلیلی شهرستان آران‌وبیدگل ضمن تبریک به مناسبت انتصاب شایسته حجت‌الاسلام‌والمسلمین مولوی به سمت ریاست عقیدتی سیاسی گروه ۸۴۰ موشکی، از زحمات و همکاری حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاسیان در زمان تصدی ایشان، تقدیر و تشکر نموده و برای هردوی این بزرگواران توفیق روزافزون را مسألت می‌نماید.
*خبرنگار: مهرداد عموزاده

کلیدواژه : کد خبر: ۹۹۵۴
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید