کد خبر:199945
پ
رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل خبر داد؛

بزرگترین مجموعه سوارکاری شمال استان اصفهان در آران و بیدگل احداث می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل از کلنگ زنی احداث بزرگترین مجموعه سوارکاری شمال استان اصفهان در آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، ابوذر فرد نژاد گفت: کلنگ احداث مجموعه  ورزشی تفریحی شهید عین اله نیکوفرد به عنوان بزرگترین مجموعه تفریحی – ورزشی شمال استان  اصفهان طی مراسمی با حضور دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل و جمعی از مسئولین شهرستان ه زمین زده شد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل افزود: این مجموعه ورزشی تفریحی در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار و با پیش بینی اعتبار ۴ هزار میلیارد ریالی توسط خانواده شهید نیکوفرد جهت توسعه رشته های ورزشی سوارکاری ، دوچرخه سواری ، ورزش کودکان احداث می شود.

 

فرد نژاد با اشاره به نیاز آران و بیدگل به پیست اسب سوار استاندارد افزود: یکی از خواسته های چندین ساله ورزشکاران سوارکاری در این شهرستان جهت برگزاری  مسابقات و برنامه های سوارکاری پیست اسب سوار است که گاها جهت برگزاری مسابقات می بایست از فضاهای بخش خصوصی یا اماکنی که زیر ساخت های و امکانات و شرایط لازم برای برگزاری برنامه های سوارکاری را ندارد استفاده شود.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل با بیان اینکه این مجموعه ورزشی ، تفریخحی و توریستی در سه مرحله احداث خواهد شد، خاطر نشان کرد: مرحله نخست این پروژه شامل احداث فضای ورزشی و پیست سوارکاری است که برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۴۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.

 

فردنژاد با ابراز خرسندی از مشارکت و سرمایه گذاری خانواده شهید نیکوفرد جهت احداث این فضای ارزشمند ورزشی افزود: رشته سوارکاری یکی از ورزش های مفرح و مهیج است که توصیه های بزرگان دین اسلام است و علاقه مندان زیادی در شهرستان آران و بیدگل دارد به همین دلیل تلاش می کنیم زیرساخت های لازم برای این ورزش فراهم شود.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید