کد خبر:199207
پ
دانشگاه علوم پزشکی:

تزریق واکسن کرونا در منطقه کاشان رکورد زد

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: تزریق روزانه واکسن کرونا به جامعه هدف در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل طی ۲۴ ساعت گذشته با پنج هزار و ۳۵۸ دز رکورد زد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، مهدی دلاوری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته چهار هزار و ۵۲۹ دز واکسن کرونا در کاشان و ٨٢٩ دز در آران و بیدگل تزریق شده است.

وی با اشاره به تزریق ۱۹۱هزار و ۵۹۳ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، ادامه داد: ۱۲۱ هزار ۷۰۷ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۶۹ هزار و ۸۸۶ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

ثبت ۲۴۲ مورد جدید کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۲۴۲ مورد جدید به ۴۵ هزار و ۲۲۱ نفر رسید.

دلاوری افزود: اکنون ۷۹۲ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۶۶۰ بیمار در کاشان و ۱۳۲ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند که ۳۳۵ مورد از بیماران، بصورت موقت بستری شده‌اند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را ۸۴ نفر اعلام و اضافه کرد: ۷۶ نفر از بیماران در کاشان و هشت نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار جدید حاد تنفسی با سن ۲ تا ۸۵ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۳ نفر با سن ۲۴ تا ۷۹ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

دلاوری با اشاره به مراجعه ۴۷ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی این دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: پنج هزار و ۱۷۵ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

وی با یادآوری بستری موقت ۸۱ بیمار جدید از ۲۴ ساعت گذشته درمرکزهای درمانی منطقه کاشان اضافه کرد: ۷۵ مورد از آنان در کاشان و ۶ مورد در آران و بیدگل بستری شدند.

به گفته وی، ۲۴۵ هزار و ۸۹۷ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۵ هزار و ۸۴۰ بیمار حاد تنفسی تا کنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هچنین اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار کرونایی در مرکزهای درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل جان باختند که یک مورد آن زن ۶۶ ساله و مورد دیگر مرد ۸۳ ساله به ترتیب از کاشان و آران و بیدگل بودند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت کرونایی کاشان در برهه کنونی قرمز و آران و بیدگل نارنجی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید