کد خبر:15083
پ

تولید فرش ماشینی در آران و بیدگل نیازمند حمایت دولت است

رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل گفت: تولیدکنندگان فرش ماشینی در آران و بیدگل نیازمند حمایت جدی دولت هستند.

تولید فرش ماشینی در آران و بیدگل نیازمند حمایت دولت است
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (aranbidgolnews.ir): عبدالرحیم مفیدی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات تولیدکنندگان فرش ماشینی در فرمانداری آران و بیدگل افزود: تولیدکنندگان فرش ماشینی و صنایع وابسته در این شهرستان با درک شرایط خاص کشور و برای جلوگیری از تعطیل نشدن این واحدها با ۲۰ هزار نفر کارگر بیمه شده، اقدام جدی دولت را در حمایت از صنعت فرش ماشینی خواستار شدند.
وی گفت: تخصیص سریع ارز دولتی برای واردات مواد اولیه اعم از الیاف اکرولیک، نخ اکرولیک، پنبه، نخ کنف و قطعات ماشین های خط تولید ریسندگی، بافندگی و فرش ماشینی، مهمترین اقدام در این زمینه است.
رئیس شورای شهر آران و بیدگل با بیان اینکه در شرایط کنونی پتروشیمی ها مواد اولیه شرکت های ریسندگی را تامین نمی کنند و بصورت آزاد تا دو برابر قیمت بورس در بازار به فروش می رسانند، تصریح کرد: دولت باید تدبیرهایی انجام دهد تا مواد اولیه شرکت های فرش ماشینی تامین شود.
مفیدی یادآور شد: با توجه به اینکه فرش ماشینی بیشتر به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و پاکستان بصورت ریالی فروخته می شود باید دولت شرایطی فراهم کند تا برگشت ارز صادراتی امکانپذیر باشد.
وی، حذف تعرفه گمرکی نخ های ظریف وارداتی، کاهش ارزش افزوده از ۹ به ۳ درصد و کاهش سخت گیری تامین اجتماعی را از دیگر اقدام های لازم برای حمایت از تولید کنندگان فرش ماشینی در شرایط کنونی کشور دانست.
رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل هشدار داد: اگر حمایت لازم از شرکت های فرش ماشینی از سوی دولت انجام نگیرد، این شرکت ها به ناچار و با توجه به کمبود مواد اولیه تعطیل خواهند شد.
وی با اشاره به تولید حدود ۵۰ درصد فرش ماشینی کشور در آران و بیدگل گفت: سالانه ۴۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۷۰۰ واحد صنعتی این شهرستان تولید می شود.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در شش کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

کلیدواژه : کد خبر: ۱۰۵۸۹
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید