کد خبر:199660
پ

خوانندگی امید معنوی در دیار پدری

همرمان با جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) از آخرین اثرِ هنری‌ “امید معنوی” خواننده‌ آیینی کشور با عنوانِ “هلال، رویت شد” رونمایی شد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، این آلبوم در هفت قطعه‌ موسیقایی با نظمِ ادبی جذّاب و همچنین آهنگ‌های متنوع، در معرفی ابعاد شخصیتی، اصل و نسب و ظرایف و دقایق زندگی حضرت محمد هلال‌بن علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام تهیه شده است.
این خواننده‌ جوان و پرنشاط در حوزه آیینی و مذهبی افزود: عناوین قطعات هفتگانه به نام هایِ “خانه‌زاد”، “هلالِ محمد(ص)”، “ژنِ طوبی”، “آرامِ آران”، “شورِ شیرین”، “یعقوب‌وار” و “تاجر نور” می باشد و هر کدام، جداگانه به موضوع و سوژه‌ای جذّاب در ارتباط با حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌(ع) می‌پردازد.
این خواننده جوان ابراز امیدواری کرد با رونمایی از این اثر متفاوت خود، پنجره‌ای نو برای معرفی این نخستین مهاجر علوی به ایران و فاطمی‌ترین حرم اهل‌بیت(ع) در کشور در قالب آفرینش‌های هنری در حوزه فعالیت‌های آیینی گشوده شود.
امید معنوی ضمن بازخوانیِ خاطرات خود در تشرّف به این آستان مقدس در سال‌های کودکی‌اش، این اثر نو و متفاوت خود را چنین پیشکش کرد:
“بازگشت به کودکی‌ها، خانه‌ی پدری و حوضِ صحنِ بالابلندِ هلالِ علی،حالم را دیدنی کرد؛ برای خانه‌زادهایم خواندم‌.
پیشکش به نورِ کویرنواز، جناب محمدهلال‌بن‌علی‌بن‌ابی‌طالب‌علیه السلام.”
بنا بر اعلام معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌‌بن‌ابی‌طالب(ع) قرار است این آلبوم فاخر با همکاری شهرداری ناحیه آران و همزمان با روز میلاد مسعود نبی مکرم و ختم رُسُل(ص) و خجسته زادروز حضرت صادق‌آل‌محمد(ع) رونمایی شد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید