کد خبر:198399
پ

سرپرست شبکه بهداشت: نیمی از سالمندان آران و بیدگل واکسن کرونا زدند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: نزدیک به ۵۰ درصد سالمندان این شهرستان از آغاز طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون واکسن زدند.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، اعظم باقری روز دوشنبه افزود: پنج هزار و ۲۳۰ نفر در این شهرستان از آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون واکسن دریافت کردند که از این تعداد، چهار هزار و ۹۸ نفر را سالمندان بالای ۶۰ سال و بقیه را کارکنان بهداشتی و درمانی، بیماران خاص، پاکبانان، بنیاد شهید و معلولان ذهنی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اکنون میانگین تزریق واکسن به ‌سالمندان بالای ۸۰ سال در آران و بیدگل نزدیک ۵۱ درصد، ۷۰ تا ۸۰ سال حدود ۴۱ درصد و ۶۵ تا ۷۰ سال نردیک ۲۰ درصد است که همچنان هم ادامه دارد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با بیان اینکه درصد واکسیناسیون سالمندان در شهرهای تابعه سفیدشهر، نوش آباد و ابوزیدآباد از مرکز این شهرستان کمتر است، ادامه داد: در مجموع میانگین واکسیناسیون سالمندان آران و بیدگل از میانگین کشوری پایین‌تر و ضروری است در این زمینه اعتمادسازی‌های لازم انجام شود تا شاهد افزایش شمار افراد واکسینه باشیم.

وی با بیان اینکه برای افزون بر ۵۰۰ نفر از جمعیت هدف در آران و بیدگل واکسن نوبت دوم تزریق شده است، ادامه داد: با ورود به مرحله واکسیناسیون همگانی از همه امکانات شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برای این مهم بهره گرفته می‌شود و بر پایه اولویت‌های اعلام شده مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت.

باقری تصریح کرد: در مرحله واکسیناسیون عمومی همچنان نیازمند همکاری و همراهی همه اقشار جامعه خواهیم بود و همچنان بر تداوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ نگرانی، محدودیت و کمبودی برای واکسیناسیون افراد واجد شرایط وجود ندارد، ادامه داد: واکسن کرونا به تعداد کافی تامین شده است و واکسیناسیون افراد واجد شرایط تا تزریق واکسن به آخرین فرد ادامه خواهد داشت.

آزمایش مثبت کرونا برای سه هزار و ۳۰۰ نفر  

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با بیان اینکه کشور و شهرستان همچنان درگیر ویروس کرونا است، گفت: در آران و بیدگل تا کنون ۹ هزار و ۹۰۰ بیمار با مشکل تنفسی به بیمارستان و مرکزهای سرپایی مراجعه کردند که آزمایش سه هزار هزار و ۳۰۰ نفر مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه درصد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آران و بیدگل در برهه کنونی کاهش یافته است، اظهار داشت: اکنون شاهد افزایش برگزاری آیین‌های با جمعیت شلوغ در مناطق مختلف شهرستان هستیم.

باقری با اشاره به تداوم وضعیت نارنجی آران و بیدگل ادامه داد: شمار بستری‌ها و مراجعه بیماران سرپایی در این شهرستان در ماه اخیر تا حدودی کاهش داشته که امید می‌رود با افزایش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد کاهش بیشتر بستری‌ها و تبدیل وضعیت به زرد و سفید در هفته های پیش رو باشیم.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۱۰ درصد جمعیت این شهرستان را سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید