کد خبر:199517
پ
رییس اداره ثبت احوال:

طلاق در آران و بیدگل ۳۴ درصد کاهش یافت

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل گفت: طلاق در این شهرستان در نیمه نخست امسال ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، محمدعلی کاشفی افزود: امسال ۸۴ واقعه طلاق در آران و بیدگل ثبت شد، در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل از آن ۱۲۷ مورد بوده است.

وی از افزایش نزدیک به یک و نیم درصدی ولادت در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: امسال ۵۹۶ مورد تولد ثبت شده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۵۸۸ مورد بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت اسامی نوزادان دختر در آران و بیدگل فاطمه، زهرا، و حلما و نوزادان پسر امیر علی، امیرمحمد و محمد است.

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل با اشاره به ثبت ۲۰۱ واقعه ازدواج در سال جاری، ادامه داد: آمار ثبت شده حاکی از کاهش واقعه ازدواج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

وی از صدور کارت هوشمند ملی افزون بر ۹۰ درصد از واجدان شرایط در آران و بیدگل خبر داد و گفت: افزون بر ۷۷ هزار نفر در شهرستان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون افزون بر ۷۰ هزار نفر در این زمینه اقدام کرده‌اند.

کاشفی افزود: افراد بالای ۱۵ سال می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی ثبت احوال و یا یکی از دفترهای پیشخوان دولت مرحله پیش‌ثبت نام را انجام دهند.

وی ادامه داد: صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک، موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها و کاهش هزینه‌های دولت و مردم است که بر پایه هدف‌گذاری‌ها ضروری است همه واجدان شرایط زیر پوشش این طرح قرار گیرند.

رییس اداره ثبت احوال آران و بیدگل اظهار داشت: کاهش سوء استفاده، شناسایی هویت و امضای الکترونیکی از جمله کاربردهای کارت جدید است و در آینده دیگر نیازی به ارایه اسنادی همچون کارت‌های بانکی، شناسنامه و دفترچه بیمه برای دریافت خدمات نخواهد بود.

 

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید