کد خبر:193855
پ

فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از افزایش ۳۰ درصدی اقامت گردشگران در این شهرستان خبر داد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir )، دکتر اسماعیل بایبوردی گفت: ۲۵۴ هزار و ۱۷۳ نفر گردشگر از ابتدای سال تاکنون از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان آران وبیدگل دیدن کرده اند که تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های تاریخی و فرهنگی ۱۸۵ هزار و ۴۸۶ نفر و تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های […]

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir )، دکتر اسماعیل بایبوردی گفت: ۲۵۴ هزار و ۱۷۳ نفر گردشگر از ابتدای سال تاکنون از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان آران وبیدگل دیدن کرده اند که تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های تاریخی و فرهنگی ۱۸۵ هزار و ۴۸۶ نفر و تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های طبیعی این شهرستان ۶۰ هزار و ۸۲۸ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه۷ هزار و ۸۵۹ نفر از بازدیدکنندگان اثرهای تاریخی و طبیعی شهرستان آران و بیدگل نیز از گردشگران خارجی بوده اند، افزود : ۳۲ هزارنفردر این مدت در این شهرستان اقامت داشته اندکه نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

دکتر بایبوردی تصریح کرد: ۴ باب هتل، ۲۰ خانه مسافر، ۶ واحد بوم گردی و سه باب اقامتگاه سنتی برای خدمت رسانی به گردشگران در این شهرستان وجود دارد.

وی به کریدورهای گردشگری آران و بیدگل- کویر مرنجاب اشاره کرد و گفت: این کریدور به همراه کریدور گردشگری آران و بیدگل- سنبک – ویگل از آمادگی های لازم برای جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری برخوردار است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به راه اندازی کریدور گردشگری کوهستان- کویر- دریاچه نمک در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان کاشان به زودی این کریدور به بهره برداری می رسد.

وی به کریدورهای گردشگری سفیدشهر- نوش آباد- آران و بیدگل – کویر مرنجاب – سنبک – ویگل اشاره و ظرفیت های گردشگری و آثار تاریخی طسمیجان در سفیدشهر و شهر زیرزمینی نوش آباد را فوق العاده زیبا و دیدنی ارزیابی کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به کریدور گردشگری ابوزیدآباد – کرشاهی – سیازگه و چاه عروس اشاره کرد و گفت: جشنواره کویر در آبان ماه سال جاری در سیازگه برگزار می شود.

وی با اشاره به لزوم تقویت گردشگری پاک و سالم مبتنی بر تعالیم اسلامی و اخلاقی در این شهرستان اضافه کرد: احترام به فرهنگ ملی و محلی توسط گردشگران ضروری است.

شهرستان آران وبیدگل ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۱۴۰ مورد تا کنون در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید