کد خبر:54163
پ

مسئولان با مفاسد اقتصادی قاطعانه برخورد کنند

امام جمعه شهر آران و بیدگل گفت: در بدنه میانی شبکه بانکی افراد معدود ناسالمی هستند که با زد و بند به جامعه آسیب می‌رسانند که با برخورد قاطع با افراد مفسد اقتصادی جلوی این مشکلات گرفته می‌شود.

به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل”ای بی نیوز” به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید محمد موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آران و بیدگل در مصلای شهید بهشتی این شهر اظهار کرد: باتوجه به بحرانی شدن شرایط پادشاه عربستان امریکا اتاق عملیات را در کشور خود تشکیل داده تا جلوی شورش در حجاز را بگیرد اما آینده این کشور از آن اسلام است.

وی افزود: مرگ بالینی پادشاه عربستان توسط نهادهای رسمی کتمان می‌شود زیرا کشور عربستان با این رخداد با بحران مواجه شده و ثبات این کشور برهم خورده و خاورمیانه نیز دچار تحولاتی چون افزایش قیمت نفت می‌شود.

خطیب جمعه آران و بیدگل با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با مردم قم بیان کرد: هدف اصلی دشمنان آرمان‌های مردم مسلمان ایران اسلامی است و چنانچه بر اساس فرموده معظم له مسئولان به مقابله با دشمن توجه نکرده و او را وادار به عقب‌نشینی نکنند، دشمن که از انقلاب اسلامی و اسلام حقیقی مردم ایران و اعتقادات ریشه‌دار مذهبی آنان ناراحت بوده، به سراغ این آرمان‌ها می‌رود.

وی با اشاره به اینکه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این دیدار همچنین راه مقابله با تحریم‌ها را اقتصاد مقاومتی دانستند، تصریح کرد: این توصیه مقام معظم رهبری باید مانند امرحکومتی ولایت مورد توجه و انجام قرار گیرد.

آیت‌الله موسوی گفت: از پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی مبارزه با فساد است که متاسفانه بخشی از جامعه و شبکه بانکی را گرفتار کرده‌ است.

وی افزود: فسادهایی مانند رشوه و اختلاس نه تنها مردم را دچار نگرانی کرده بلکه بر خلاف شرع و قانون نیز محسوب می‌شود که باید مورد ریشه‌یابی قرار گرفته و توقع نظارت را فقط از قوه قضائیه نداشته باشیم.

امام جمعه آران و بیدگل بیان کرد: شبکه بانکی باید آسیب‌شناسی شده و وام‌ها در محل خود مصرف شود و شرکت یا اشخاص وام‌گیرنده صلاحیت و امکان اخذ وام را داشته و اقساط خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در بدنه میانی شبکه بانکی افراد ناسالم هستند که با زد و بند به جامعه آسیب می‌رسانند که پیشنهاد می‌کنیم با راه‌هایی مانند ایجاد سامانه ارزشیابی مشتریان، ایجاد دولت الکترونیک و برخورد قاطع با افراد مفسد اقتصادی جلوی این مشکلات گرفته شود.

کلیدواژه : کد خبر: ۳۹۷۸
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید