کد خبر:45606
پ

مهمترین هدف خیریه الزهرا (س) ازدواج جوانان آران وبیدگل است

به کوشش : خانم ها منیره ملکیان آرانی و اشرف ساداتی مقدم

ازدواج سنتِ دیرینه اجتماعى است که از آغاز زندگى بشر بوده و هست. پیمانى است مقدّس که در بین تمام اقوام و مللِ مذهبى و غیر مذهبى وجود داشته و دارد. در این پیمان مقدّس، زن و مرد، زندگى مشترکى را آغاز مى کنند و پیمان مى بندند که یار و غم خوار هم باشند.
ازدواج براى انسان ها نیازى طبیعى است که از آفرینش ویژه آنها سرچشمه مى گیرد؛ چنان که انسان به آب و غذا نیاز دارد، در سنین مخصوصى به ازدواج هم نیاز پیدا مى کند.
ازدواج خواسته اى طبیعى است که همه جوامع بشرى و ادیان آسمانى بر آن صحه نهاده اند. مخصوصادین اسلام پیروان خود را به ازدواج دعوت نموده و از تجرد بر حذر مى دارد. ازدواج از دیدگاه اسلام امرى مستحب و در بعضى موارد واجب مى باشد و اگر با قصد قربت انجام بگیرد عبادت نیز محسوب مى شود. پیامبر گرامى اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام، درباره ازدواج تأکید و سفارش فراوان کرده اند. از باب نمونه:
رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: «هیچ بنایى در اسلام بنیان گذارى نشده که نزد خدا محبوب تر از ازدواج باشد.

امیرالموءمنین علیه السلام فرمود: تزویج کنید زیرا رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: «هرکس که دوست دارد از سنت من پیروى کند به درستى که سنت من تزویج است.
حضرت صادق علیه السلام فرمود: «دو رکعت نمازى که انسان متأهل مى خواند ثوابش بیشتر از هفتاد رکعتى است که انسان مجرد مى خواند…

با توجه به تاکید اسلام برامر ازدواج و افزایش سن ازدواج در شهرستان تصمیم گرفتیم دقایقی را در خدمت عزیزان حاضر در موسسه خیریه الزهرا “س” آران و بیدگل که سال هاست در امر ازدواج فعالیت می کنند باشیم .

متن زیر نتیجه گفتگوی ما با جناب آقای محمد اصغری عضو هیئت مدیره موسسه خیریه الزهرا”س” شهرستان می باشد :

موسسه خیریه الزهرا از چه زمانی اغاز به کار کرد ؟و چه کسانی آن را اداره میکنند؟
اولین جرقه این موسسه در آستان مقدس امامزاده محمد هلال بن علی “ع  “زده شد . بسیاری از  ما خادمین و مسئولان آستان امامزاده محمد هلال بن علی ع از سال۱۳۷۶با مشورت با یکدیگر  و جلسات متعدد و از طریق عریضه هایی که مردم برای رفع حاجات در ضریح این امامزاده می انداختند متوجه شدیم که مردم چهار مشکل اساسی دارند و از همان زمان تلاش ما کمک برای رفع این مشکلات بود در زمینه مهم ترین این مشکلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱_مشکلات مالی و اقتصادی مردم از مهمترین آنها بود که ما تلاش نمودیم با دادن وام های متعدداز طریق صندوق قرض الحسنه آستان امامزاده محمد هلال بن علی ع تا حدودی از بار مشکلات اقتصادی مردم بکاهیم.
۲_ مشکل دیگر مردم مشکل اشتغال جوانان بود که در این زمینه ما با راهنمایی جوانان در مشاغل و مکان هایی که احتیاج به نیروی انسانی دارند سعی می کنیم  به آنها کمک کنیم .

۳_تامین هزینه بیماریهای خاص مخصوصا بیماری سرطان مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد می کرد که با تشکیل انجمن بیماریهای خاص هلال به بیماران سرطانی در تامین بخشی از هزینه ها یاری می رسانیم .

۴_مشکل بعدی در شهرستان ازدواج جوانان بود که با ایجاد موسسه خیریه الزهرا و اقدامات لازم جهت همسریابی ,مشاوره و تامین جهیزیه .دادن تسهیلات بانکی و…به امر ازدواج جوانان کمک می کنیم و باید عرض کنم که  ابتدا این موسسه در امامزاده محمد هلال بن علی شروع به کار کرد ولی بعد از ان در سال ۱۳۸۹ به عنوان موسسه الزهرا “س” و با  کسب مجوز از موسسه الزهرای قم به  فعالیت خود را آغاز نمود.

 حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی ناصریان ریاست این موسسه را بر عهده دارد و اعضای هیات مدیره این موسسه را حجت الاسلام و المسلمین  شیخ مصطفی خطیب فر و آقایان عباس آقا عمویی , حاج محمد اصغری , رحمت اله مهدی ,حاج حسین شفیعی و عباس صباغ پور تشکیل می دهند و بازرسان این موسسه اقایان مانده علی رهی و حسن سعدی هستند.

همچنین اقای احمد سربند مسول امور اداری و اقای شکوری مسول سایت هستند و حسابدار این موسسه اقای عبای توحیدیان و مشاوران این موسسه اقای عباس صباغ پور و احمد رضا سعیدی و خانم نوذرزاده هستند که در بسیاری از مسایل از ازدواج ،همسریابی ,شیوه های مهارت زندگی و …به ارایه خدمات مشاوره ای می پردازند که تمام این افراد به صورت افتخاری در این موسسه فعالیت می کنند.


خدماتی که در این موسسه ارایه می شود چه نوع خدماتی است ؟
 ۱- مهمترین فعالیت این موسسه در زمینه همسریابی برای جوانان است به این ترتیب که دختران و پسرانی که قصد ازدواج دارند از طریق تماس تلفنی یا حضوری و با پر کردن فرم از طریق سایت موسسه و درج اطلاعات خود که کاملا محرمانه است و نوشتن ویژگی های همسر آینده می توانند ثبت نام کنند. از طرفی اعضای این موسسه با ارتباط با روحانیون محله ها و بزرگان و ریش سفیدان و ثبت نام کردن از جوانان در پی ازدواج انان بر می ایند و هنگامی که ثبت نام کننده و ویژگی های همسر درخواستی ما دختران و پسران را به خانواده ها معرفی کرده و پس از ملاقاتی که بیشتر در خود موسسه یا جای دیگر صورت می گیرد اگر خانواده ها  و دختر و پسر همدیگر را پسندیدند خواستگاری به صورت رسمی انجام می شود.

۲_ خدمات مشاوره ای : یکی دیگر از خدمات این موسسه به جوانان برگزاری جلسات مشاوره ای به صورت خصوصی و عمومی در زمینه های مختلف ,مشاوره قبل و بعد از ازدواج ,مهارت های زندگی و ,,,می باشد
ازطرفی این موسسه با ارتباط با دادگستری شهرستان به زوج هایی که قصد جدایی و طلاق دارند هم خدمات مشاوره ای ارایه میدهند تا بتوانند از این پدیده جلوگیری نمایند.
۳_حمایت مالی: یکی دیگر از خدمات ارایه شده به جوانان در این موسسه خدمات ارزان قیمت در زمینه مراسمات ازدواج می باشد به صورتی که این موسسه با بسیاری از ارایشگاه ها ,مراکز عکس و فیلم ,مراکز تهیه لباس و مراکز و دفاتر خطبه ,صیغه و سفره عقد  و حتی تالار جشن و پذیرایی قرار دارد و جوانان می توانند با کمترین هزینه از خدمات این موسسه استفاده کنند .

ایا این موسسه با موسسات خیریه دیگر که در زمینه ازدواج فعالیت می کنند همکاری دارد ؟
بله در کاشان و قم و بسیاری از شهرهای دیگر چنین موسساتی با همین نام وجود دارد که ما با انها در ارتباطیم و حتی بسیاری از مواقع دختران و پسران ثبت نام شده در موسسه خیریه الزهرا “س” آران و بیدگل را به موسسات دیگر هم معرفی می کنیم و یا بالعکس.

مردم از چه طریقی می توانند با این موسسه در ارتباط باشند ؟
راههای ارتباطی با این موسسه از طریق گوناگون حاصل می شود :
۱_مراجعه حضوری  که آدرس این موسسه به شرح زیر می باشد  آران و بیدگل -خیابان زینبیه -کوچه حجاب ۱۷
۲_تماس تلفنی از طریق شماره ۰۹۱۳۱۶۱۷۵۶۷ و یا شماره ثابت ۵۴۷۲۱۹۷۵-۵۴۷۲۱۹۷۶
 ۳- ایمیل  ezdevaje.asan@yahoo.com و info@ezdevaje-asan.com

سخن اخر:
به تازگی موسسه ی زیرچتر مهربانی هم زیر نظر موسسه الزهرا “س” و در زمینه های مختلف به ارایه خدمات می پردازد که اهم این خدمات در زمینه فعالیت های مشاوره و درمان و فعالیت های آموزشی و اجرای انواع تست های تشخیصی می باشد.
بنده از تمام مردم شریف شهرستان تقاضا دارم در زمینه ازدواج جوانان کوشا باشند چرا که اگر ازدواج جوانان به دقت و درست صورت بگیرد بسیاری از مشکلات خانواده هاحل می شود .
بنده از خواهران وبرادران عزیز تقاضا دارم که با شناسایی دختران و پسران مجرد دم بخت در محله خود و فرستادن نام انها به موسیه خیریه در امر ازدواج جوانان تلاش کنند.
و از خیرین شهرستان و تمامی کسانی که توان مالی دارند تقاضامندم با کمک های مالی خود به موسسه ما را در انجام این امر خداپسندانه یاری رسانند و از شما مسئولان پرتال خبری که شبانه روز در اطلاع رسانی به مردم می کوشید کمال تشکر و قدردانی را دارم و روز خبرنگار را هم خدمت تمامی شما دوستان تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خداوند منان آرزوی توفیق روز افزون برای شما دارم .

کلیدواژه : کد خبر: ۵۴۷۸
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید