کد خبر:40747
پ

می خواهم دینم را به آران وبیدگل ادا کنم ولی…!!

اولین وتنها دارنده دانشنامه تخصصی زنان و زایمان در شهرستان آران وبیدگل برای گذراندن طرح تخصصی در شهر خودش با مشکل مواجه است

ای بی نیوز: سرکار خانم دکتر فریده رزاقیان آرانی ،تحصیلات ابتدایی را با توجه به شرایط تحصیلی پدرش در کشور استرالیا سپری کرد و سپس به همراه پدر و مادربزرگوارش عازم ایران شد و دوره راهنمایی را در آران و بیدگل گذراند، دوران دبیرستان را اما، با توجه به عضویت پدرش در هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی در قزوین گذراند. وی در کنکور سراسری موفق به قبولی در دوره پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید و  به دلیل بهره گیری از سهیمه استعدادهای درخشان مستقیما در آزمون دستیاری (تخصص) شرکت کرد و  موفق به قبولی در رشته جراحی زنان و زایمان دانشگاه تهران شد.او پس از گذراندن دوره تخصص، موفق به قبولی در آزمون دانشنامه تخصصی و دریافت بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان گشت و در حال حاضر به عنوان اولین و تنها دارنده دانشنامه تخصصی جراحی  زنان و زایمان در شهرستان آران و بیدگل آماده گذراندن طرح تخصصی خود می باشد. گفتنی است آزمون دانشنامه شامل دو بخش کتبی و عملی است که دریافت دانشنامه مستلزم قبولی در هر دو آزمون است.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران وبیدگل”ای بی نیوز”،اولین دارنده بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان شهرستان اظهار داشت :با پتانسیل های موجود ی که در آران وبیدگل وجود دارد می توانیم به جایگاهی برسیم که مردم آران وبیدگل جهت موارد زایمان به کاشان مراجعه نکنند و از این رفت و آمدها به دلیل امکانات مناسب و زیرساخت در زایشگاه آران وبیدگل به شهرهای همجوار جلوگیری شود.

دکتر فریده رزاقیان آرانی که این روزها برای گذراندن طرح خود آماده می شود افزود:بنده به عنوان یک متخصص جوان پس از سالها تحصیل و کسب تجربه  و دانش به روز در بهترین مراکز آموزشی آماده خدمت رسانی به مردم شهرم می باشم و می خواهم دینم را به شهرم ادا کنم اما متاسفانه در این راستا با مشکلاتی مواجه شده ام و فرصت گذراندن خدمت طرح را در آران و بیدگل پیدا نکرده ام.

وی در پاسخ به خبرنگار“ای بی نیوز”که پرسید چرا نمی توانید طرح خود را در شهرستان آران وبیدگل بگذرانید اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی کاشان که شهرستان آران و بیدگل نیز تابع این دانشگاه است فرصت گذراندن طرح را در زادگاهم پیدا نکردم و باید دوران طرح تخصصم را در استان لرستان بگذرانم.  هر چند خدمت به مردم در هر کجای کشورم افتخار است ولی دوست دارم با توجه به علاقه شخصی و حضور اغلب بستگانم درآران وبیدگل به شهرم خدمت کنم.

وی تصریح کرد: با توجه به مراجعاتی که  به شهرستان دارم با مشکلات حوزه تخصص زنان و زایمان در منطقه تا حدودی آشنایی دارم. مشاوره مستمر در طول بارداری، حضور پزشک متخصص در زمان عملهای اورژانس و زایمان و  همچنین انجام جراحی های تخصصی در ارتقای کیفیت خدمات درمانگاه ها و بیمارستانهای دولتی بسیار مهم است.

خانم دکتر رزاقیان ادامه داد: یکی از اهداف اصلی طرح تحول سلامت ارتقای کیفیت و کاهش هزینه مردم در مراکز دولتی بوده است و حتی در بسیاری شهرها پزشکان قدیمی مطب خود را تعطیل نموده اند و صرفا در مراکز دولتی خدمترسانی می نمایند اما در شهرستان آران و بیدگل از یک طرف پزشکان قدیمی مطب های خود را در آران و بیدگل و شهرهای اطراف دارند و از طرف دیگر فرصت کافی به نیروهای جدید برای حضور مستمر در مراکز دولتی را نمی دهند.

دکتر رزاقیان آرانی  با بیان مشکلات نیروهای طرح تاکید کرد: در سال گذشته ۳ سهمیه نیروی متخصص به کاشان اختصاص یافت که به دلیل عدم همکاری پزشکان قدیمی منطقه کاشان و مشکلاتی که گفته شد برخی از آنها عطای کار را در منطقه به لقایش بخشیدند و امسال نیز که بنده تمایل دارم به عنوان نیروی طرح جذب شوم ،هیچ سهمیه برای شهرستان آران و بیدگل وجود ندارد و علی رغم پیگیری، اعلام نیاز از طرف دانشگاه علوم پزشکی کاشان صورت نگرفت. این درحالی است که بارها گفته ام تمایل دارم در این شهرستان خدمت نمایم و حاصل تلاشهایم را برای مردم شهرم بکار ببرم که متاسفانه با جواب منفی مواجه شده ام.

لازم به ذکر است  پرتال خبری آران و بیدگل در راستای رسالت خود از مسئولین تقاضا می نماید تا با حفظ نخبگان و نیروهای متخصص بومی و کمک به آنها،آنان را  در پیشرفت آینده شهرستان سهیم کنیم و در این امور آنان را یاری نماییم.

 

کلیدواژه : کد خبر: ۶۰۹۴
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید