کد خبر:24630
پ

نجات یک قلاده کفتار گرفتار شده در تله در منطقه یخاب+گزارش تصویری

نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل، پس از گیر افتادن یک قلاده کفتار در تله، پس از رهاسازی از تله و تیمار و ضد عفونی کردن محل زخم، آن را در طبیعت رها سازی نمودند.

آران و بیدگل نیوز: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل گفت: در پی گزارش علاقمندان حیات وحش مبنی بر گیرافتادن یک قلاده کفتار در تله و مجروح شدن آن، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل به محل مراجعه و با توجه به وضعیت کفتار با استفاده از دارت بیهوشی آنرا بیهوش و پس از رهاسازی از تله و تیمار و ضد عفونی کردن محل زخم آنرا در طبیعت رها سازی نمودند.

نجات یک قلاده کفتار گرفتار شده در تله در منطقه یخاب+گزارش تصویری

الهیار دولتخواه افزود: کفتار گرفتار شده در تله از نوع کفتار راه راه بود که یک گوشتخوار متوسط الاندازه با سری بزرگ است که دارای دستهایی بلند تر پا ها می باشد.

وی  از تمامی دوست داران و گردشگرانی که از منطقه شکار ممنوع یخاب بازدید می کنند درخواست کرد تا در صورت مشاهده حوادث مشابه این اداره را مطلع نمایند.

کفتار ها عمدتا لاشه خوار بوده و بدین وسیله نقش مهمی را در پاکسازی طبیعت و جلوگیری از انتشار بیماری ها و آلودگی ها برعهده دارند. کفتارها معمولا در طول شب فعالیت نموده ودر طول روز در لانه هایشان استراحت می کنند. ولی در مناطقی که از امنیت کافی برخوردار باشند در روز نیز قابل مشاهده هستند. اغلب به صورت یک جفت و در مواردی در گروه هایی بیشتر از چهار فرد زندگی می کنند. این گروه هیچ وقت بیشتر از یک مادۀ بالغ ندارد.

کلیدواژه : کد خبر: ۸۷۰۶
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید