کد خبر:49825
پ

نشست خبری مدیر شبکه بهداشت و درمان اران و بیدگل برگزار گردید

نشست خبری با مدیر شبکه بهداشت و درمان اران و بیدگل جناب اقای دکتر مسعود دهقانی برگزار شد

به گزارش خبرنگار پورتال خبری آران و بیدگل “ای بی نیوز ” نشست خبری مدیر شبکه بهداشت و درمان اران و بیدگل با اصحاب رسانه در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران وبیدگل برگزار گردید.

 
مدیر شبکه بهداشت و درمان اران و بیدگل با تشکر از اصحاب رسانه اظهار داشت: اغاز هفته سلامت که از ۱۸فروردین آغاز می شد  چندین سال است که به دلیل برنامه های  ناشی از تعطیلات نوروز به اول اردیبهشت تا ۷اردیبهشت تغییر یافته است و شعار امسال  هفته سلامت “ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا سفره “می باشد.
 دکتر مسعود دهقانی در بخش نخست سخنان خود یاد اور شدند :در زمینه بهداشت باید به فاکتورهایی چون کنترل سیستم کاشت  ، داشت و برداشت  و توزیع  مواد توجه کرد.
وی مشکلات تولید و توزیع موادغذایی را عامل اصلی اپیدمی میکروبی دانستند و اضافه کردند بسیاری از مواد غذایی و ارایشی باید با اصول بهداشتی بسته بندی و توزیع شوند.
ایشان افزودند :کارخانه های تولید مواد غذایی باید دارای پروانه و مجوز بهداشتی شوند .
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران وبیدگل همچنین افزود:  در سال گذشته در حدود ۸ تن مواد غذایی فاسد را معدوم کرده و در حدود  ۱۰۰مورد ارجاع تخلف به مراجع قضایی داشته ایم  و ۱۳مورد تعطیلی عرضه مواد غذایی در سطخ شهرستان انجام شده است.
دکتر دهقانی در ادامه تاکید نمودند مواد غذایی وارد شده به بیمارستان های ما که از بیمارستان بهشتی وارد می یشود  هرچند قبلا به صورت غیر اصولی توزیع میشد ولی امروزه این امر تغییر کرده و در انتقال انها اصول بهداشتی کاملا رعایت می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  پیرامون بیمارستان ها یادآور شدند: در سال گذشته ۶۰هزار مراجعه کننده سرپایی به بیمارستان ها و روزانه بیش از ۲هزار نفر مراجعه کننده به مراکز  بهداشتی و درمانی داشته ایم.
 

این مقام مسئول گفت: بعد از اموزش و پرورش ، بهداشت و درمان بزرگترین نهاد در جامعه است و در حال حاضر در شهرستان اران و بیدگل ۴مرکز بهداشتی درمانی روستایی و ۵مرکز بهداشتی شهری داریم و اران و بیدگل دارای ۲بیمارستان است یکی به عنوان بیمارستان عمومی ژنرال و دیگری زنان و زایمان و یک اورژانس و ۲کلینیک تخصصی که یکی در اران و دیگری در ابوزید اباد قرار دارد  و در شهرستان در حدود۲۰ پزشک متخصص حضور دارند که ۱۸نفر از آنان در کلینیک بوعلی و ۵ نفر در ابو زید اباد فعالیت میکنند
 ایشان در ادامه از وجود ۴  پایگاه امداد و  ۵ دستگاه اامبولانس  با حدود ۴۰۰ماموریت در ماه خبر دادند و تاکید کردند که این ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی و اورژانسی بوده است.

دکتر دهقانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کردند :در بخش دهان و دندان در سال گذشته در حدود ۲۴هزار نفر در شهرستان تقاضای درمانی داشتند که حدود۴ هزار نفر نیز  از خدمات پیشگیری دهان و درمان بهره بردند.
دهقانی، در مورد معاینات سالمندان در شهرستان یاد اور شدند که معاینات روستاییان سالمند به صورت صد در صد و در مناطق شهری بیست درصدی انجام گرفته است.و در پوشش کودکان زیر  هشت سال ۹۴/۵درصد کودکان تحت پوشش قرار گرفتند
این مقام بهداشتی، اضافه نمودند در بخش غربالگری شپش صد درصد و صدور پرونده الکترونیک سلامت نوجوانان صد در صد خدمات داشته ایم
وی یاداور شدند۲۲درصد طرح مدارس مروج سلامت را در سطح شهرستان داشته ایم.
همچنین ایشان از راه اندازی مرکز دیابت در کلیه مراکز درمانی خبر داد و از افتتاح مرکز بهداشت و درمان پامیلی که صد در صد توسط خیر انجام شده سخن گفت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان آران وبیدگل در ادامه به وضعیت بیمارستان سید الشهدا اشاره کرد و تاکید کرد تا پایان سال گذشته در حدود ۷۰۰میلیون هزینه ارتقا هتلینگ بیمارستان گردید که شامل خرید یخچال ، تلویزیون ،  رنگ امیزی و غیره بود و هنوز بالغ بر ۵۰میلیون تومان کسری برای تجهیز اتاق عمل بیمارستان داریم  و در حدود ۶۰۰میلیون تومان از طریق پیگیری نماینده مردم در مجلس برای تجهیز cuا اختصاص داده شد
دکتر مسعود دهقانی ادامه دادند که بیمارستان سید الشهدا در ماه حدود ۵۰۰نفر اشغال تخت دارد که این امار نسبت به قبل افت داشته و دلیل آن بیماری اقای دکتر مصاحب و عدم حضور ایشان در بیمارستان بوده است.
وی در ادامه از امکانات بالقوه بیمارستان سید الشهدا در زمینه چشم پزشکی سخن گفتند  و تاکید کردند باید برای جذب مردم به این بیمارستان اعتماد سازی کنیم.

همچنین ایشان از باز اموزی پزشکان عمومی در سال گذشته جهت اصلاح خبر داد.
 ایشان اظهار امیدواری کرد در سال جدید بتوانیم با افتتاح اکسیژن مرکزی و بازسازی اتاق عمل با خدمات جراحی عمومی ، ارتوپد و گوش و حلق و بینی و چشم و آی سی یو متخصص طب اورژانس و اورولوژی و کلیه و مجاری ادرار را در اتاق عمل  و بیمارستان داشته باشیم و مخصوصا مامور سرا که همان اتاق زیست برای متخصصان ارجمند میباشد
ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد در اینده ای نزدیک بتوانیم اورژانس و ازمایشگاه و فضای سبز بیمارستان را بهبود بخشیم و بخش دیالیز ما به دیالیز بذر افشان منتقل شود و باید مشکلات مربوط به امبولانس و نگهبان و هزینه پاویون پرستاران مرتفع گردد.
دکتر دهقانی در خصوص بیمارستان شهید رجایی هم اظهار داشتند که در حدود۳۶۰میلیون تومان ما در سال گذشته هزینه کرده ایم و امسال هم برای بلوک زایمان در حدود یک میلیارد اعتبار گرفته ایم.
دکتر دهقانی در مورد بیمارستان امام حسن و ثامن الحجج هم فرمودند که نظر وزارتخانه بر ان است که خیران ان را تکمیل کنند.
ایشان در پایان از موفقیت شبکه در بخش مراقبت از کودکان زیر پنج سال و همکاری با اداره منابع طبیعی در بخس اراضی تاغ زار و مبارزه با ببماری سل و هپاتیت در برخورد با اتباع بیگانه خبر داد
عکاس: اقای مرتضی حنایی آرانی

کلیدواژه : کد خبر: ۴۷۰۱
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید