کد خبر:13488
پ

هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در آران و بیدگل برگزار می شود

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل، از برگزاری هفدهمین آزمون قرآن و عترت در قالب ۱۸ رشته در آران و بیدگل خبرداد.

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( aranbidgolnews.ir )، میثم نمکی گفت: هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور نهم اسفندماه جاری در این شهرستان برگزار می شود.
هفدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در آران و بیدگل برگزار می شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: این آزمون در قالب ١٨ رشته در سه گروه امتحانی شامل «حفظ قرآن کریم» با هشت رشته، گروه «مفاهیم و معارف اهل بیت(علیه السلام)» با ٧ رشته و گروه «آموزش های الکترونیکی» با سه رشته در این شهرستان برگزار خواهد شد.

 نمکی با بیان اینکه آزمون رشته های الکترونیکی اول و دوم اسفندماه و آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم، نهم اسفندماه جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: علاقه‌مندان برای شرکت در این آزمون می‌توانند تا سی ام دی ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی معاونت قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.quranedu.ir نام نویسی کنند.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل افزود: شرکت در تمامی رشته های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن بدون هیچ گونه محدودیت سنی آزاد است.

نمکی خاطرنشان کرد : آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری و مشارکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، شبکه قرآن و معارف سازمان صدا و سیما و دستگاه های فرهنگی عضو ستاد اجرایی آزمون برگزار می‌شود.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، هدف از این مشارکت و همکاری را  ایجاد یک انسجام در بین نهاد ها و مراکز قرآنی کشور و مشارکت هرچه بیشتر علاقه مندان به عرصه سنجش آموزه های قرآنی دانست و اضافه کرد: برگزاری این آزمون ، به منظور همگانی کردن آموزش قرآن کریم و فرصت سازی کشف و شناسایی استعدادها در راستای منویات مقام معظم رهبری است .
میثم نمکی شاخص مشارکت شهرستان در مسابقات قرآنی را نسبت به میانگین کشوری و استانی بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حضور قرآن پژوهان و علاقمندان به قرآن در مسابقات معتبر کشوری نشان از رشد کمی و کیفی فعالیت های قرآنی در این شهرستان دارد و امید است با اجرای سیاست های قرآنی توسط نهادهای مسؤول در این منطقه شاهد رشد روز افزون این شاخص ها باشیم.
 

کلیدواژه : کد خبر: ۱۱۰۲۹
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید