کد خبر:199795
پ

پایگاه بهداشتی منطقه محروم یحیی‌آباد آران و بیدگل بهره‌برداری شد

پایگاه بهداشتی شهید محسن علائیان منطقه محروم یحیی‌آباد در آیینی با حضور امام جمعه کاشان، رییس دانشگاه علوم پزشکی این منطقه، فرماندار و جمعی دیگر از مسوولان شهرستان آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در این آیین اظهار داشت: گسترش خدمات بهداشتی و درمانی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون از اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی بوده است.

آیت الله سلیمانی با یادآوری اینکه مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند، افزود: بر این پایه، هدف اصلی دولت باید خدمت‌رسانی به مردم باشد که در این راه ارتقای سلامت اقدام بزرگی است و نیاز به بودجه، برنامه‌ریزی و نظارت فراوان دارد.

وی تصریح کرد: منطقه یحیی‌آباد از محرومیت‌های زیادی رنج می‌برد که ضروری است خدمات مختلف آموزشی، بهداشتی و امنیتی در آن گسترش یابد تا شاهد کاهش بیش از پیش محرومیت‌ها در این منطقه باشیم.

فرماندار آران و بیدگل نیز اظهار داشت: همه تلاش مجموعه دولت در این شهرستان برای رفع محرومیت منطقه یحیی‌آباد به کار گرفته می‌شود تا شاهد توسعه این منطقه و رضایتمندی هر چه بیشتر مردم باشیم.

اسماعیل بایبوردی افزود: مردم یحیی آباد کم‌کاری‌های صورت گرفته در این منطقه طی سال‌ها از سوی مسوولان محلی را نباید به پای نظام بگذارند، چرا که مجموعه نظام اسلامی در ۴۳ سال گذشته به دنبال رفع تبعیض و محرومیت‌ها بوده و این مهم با قدرت ادامه دارد.

وی از تغییر نمایندگی حدود ۱۱۲ هکتار از اراضی ملی زیر نظر منابع طبیعی به اراضی دولتی زیر نظر راه و شهرسازی در منطقه یحیی‌آباد خبر داد و خاطر نشان کرد: با تحقق این مهم، مشکل بخشی از زمین‌های بدون سند این منطقه به زودی رفع می‌شود.

فرماندار آران‌ و بیدگل ارایه خدمات آموزشی در منطقه یحیی‌آباد را ضروری دانست و اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت یک باب مدرسه ۶ کلاسه در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع آغاز و زمین از سوی فردی نیکوکار واگذار شده است که به صورت مشارکتی ساخته می‌شود.

به گفته وی، شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل سال گذشته با همکاری بسیج پزشکان و استقرار چند متخصص در یحیی‌آباد، افزون‌ بر یک‌هزار فریم عینک رایگان به مردم منطقه اهدا کرد و خدمات درمانی رایگانی در حوزه‌های دندان‌پزشکی، گوش، حلق و بینی و فشار خون به طور رایگان ارایه شد.

همچنین سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: ساختمان پایگاه بهداشتی یحی‌آباد از سوی خیر نیکوکار دکتر فرشادنیا و به یاد شهید محسن علائیان در اختیار شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفته تا با ارایه انواع خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان منطقه یحیی‌آباد بپردازد.

اعظم باقری افزود: برای تجهیز این مرکز، نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده که ۲۰۰ میلیون تومان آن را دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ۲۰۰ میلیون تومان آن را خیر تامین کرده است.

وی ادامه داد: در این مرکز ویزیت و مراقبت از سوی پزشک، خدمات مامایی (زنان باردار، مراقبت پس از زایمان، مشاوره و مراقبت اطفال)، خدمات واکسیناسیون بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و غربالگری و مراقبت از بیماری‌های پرخطر (فشارخون، دیابت، کنترل سالک) انجام خواهد شد.

منطقه محروم سه هزار نفری یحیی‌آباد که در سال‌های گذشته با ساخت و سازهای گسترده به سکونتگاهی غیررسمی در حاشیه راه‌آهن کاشان و آران‌ و بیدگل تبدیل شد، تا پیش از این نظارت یا خدماتی به خود ندیده بود.

شهرستان آران‌ و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال استان اصفهان واقع است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید