کد خبر:16965
پ

کسب مقام دوم کشوری توسط شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان آران‌وبیدگل +تصاویر

شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان آران‌وبیدگل موفق به کسب مقام دوم کشوری در دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی شد.

به گزارش آران‌وبیدگل نیوز، دومین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور، به مناسبت هفته تعاون، عصر دیروز با حضور ۱۰۰ تعاونی برتر حوزه‌ صادرات در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه ایران برگزار شد.

شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان آران‌وبیدگل به مدیریت مهندس سید جواد سجادی، موفق شد با حدود ۶۰ میلیون دلار صادرات در سال گذشته، مقام دوم کشور در این جشنواره را در بین ۱۰۰ تعاونی برتر کسب کند. ملاک انتخاب تعاونی‌های برتر حاضر در این جشنواره، صادرات بیش از یک میلیون دلار در سال بود.
دکتر فیروزآبادی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی، دکتر مهدیان، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، مهندس شامانی، مدیرکل دفتر صادرات گمرک کشور، دکتر سیدعلی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات، مهندس کلانتری، معاون امور تعاون وزارت تعاون، دکتر مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت و جمعی دیگر از مدیران دستگاه‌ها و تعاونی‌های برتر کشور در این مراسم حضور داشتند. 
مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی شهرستان آران‌وبیدگل در این جشنواره به نمایندگی از شرکت تعاونی‌های برتر به ایراد سخن پرداخت. 
 
مهندس سید جواد سجادی در ابتدا ضمن معرفی شرکت تعاونی فرش ماشینی شهرستان آران‌وبیدگل به شرح فعالیت‌های این تعاونی پرداخت.
عضو هیئت مدیره انجمن نساجی ایران در ادامه سخنان خود بالا بودن قیمت تمام شده محصول تولید داخل نسبت به محصولات کشورهای رقیب را یکی از مشکلات حوزه صادرات دانسته و افزود: عوامل زیادی باعث این افزایش قیمت هستند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تعرفه گمرکی زیاد واردات مواد اولیه، بالا بودن نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای صنعت نساجی و عدم اجرای صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده، بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی برای تولید، عدم وجود مشوق‌های صادراتی، بالا بودن حق بیمه سهم کارفرما اشاره کرد.
وی عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای تبادل پولی با خارج از کشور را عاملی برای ممانعت از تسریع و تسهیل صادرات نام برد و بی توجهی تولیدکنندگان نسبت به نیاز بازار جهانی را مشکل دیگر این بخش عنوان کرد و رفع این نقیصه را برعهده سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی دانست.
مهندس سجادی در پایان، به وجود آمدن رقابت ناسالم در پی افزایش بی‌رویه‌ی ماشین‌آلات فرش ماشینی که در اثر عدم نیازسنجی در این حوزه اتفاق افتاده را از دیگر آفات بخش صادرات عنوان کرد.
در پایان این مراسم از تعاونی‌های اول تا هفتم، با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.
*خبرنگار: مهرداد عموزاده

کلیدواژه : کد خبر: ۱۰۱۲۳
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید