کد خبر:41102
پ

گسترش همکاری های شهرداری های کاشان و ابوزیدآباد

جلسه ای با حضور شهردار و اعضای شورای شهر کاشان با شهردار و اعضای شورای شهر ابوزیدآباد در راستای رفع مشکلات عمرانی،بهداشتی و زیست محیطی و توسعه ی بخش های فرهنگی و گردشگری حوزه های مربوط به این دو شهر، برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل “ای بی نیوز”،در راستای رفع مشکلات عمرانی،بهداشتی و زیست محیطی و توسعه ی بخش های فرهنگی و گردشگری حوزه های مربوط به کاشان و ابوزیدآباد،جلسه ای با حضور شهردار و اعضای شورای شهر کاشان با شهردار و اعضای شورای شهر ابوزیدآباد برگزار گردید.

شهردار کاشان گفت:باید با تفاهم برای رفع مشکلات جاده کاشان به ابوزیدآباد و پسماندها قدم برداریم در صورت مصوبه شورای شهرکاشان و همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل،باند دوم جاده کاشان به ابوزیدآباد تا روبروی جاده کشتارگاه کاشان و چاه زباله را عملیاتی خواهیم کرد.

سید محمد ناظم رضوی همراه با رئیس و جمعی از اعضای شورای شهرکاشان پیرامون بررسی مشکلات موجود در محدوده ی جغرافیای کاشان و شهر ابوزیدآباد با شهردار و اعضای شورای این شهر دیدار نمودند و هریک از آنها برای رفع موانع موجود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شهردار کاشان، با تاکید بر همگرایی و تعامل شهرداری کاشان با شهرداری ابوزیدآباد، حوزه های فرهنگی و تاریخی کاشان را بی نظیر دانست و افزود: در این زمینه مسئولین محلی باید مشکلات مردم را حل و برای توسعه آن از حوزه های بالادستی مطالبه گری کنند و برگزاری چنین جلساتی در راستای رفع مشکلات موجود به صورت مستمر ضروری است.
ناظم رضوی، با اشاره به تاکید استاندار اصفهان بر توسعه گردشگری در این منطقه یادآور شد: فرمانداری و شهرداری آران و بیدگل نیز در زمینه بحث گردشگری استقبال خوبی داشته است.

وی، تشکیل شرکت برای بازیافت پسماندهای منطقه کاشان را ضروری دانست و اظهار کرد: شرکت بازیافت پسماندها باید همکاری منطقه ای داشته باشد تا بتواند با مدیریت مناسب مشکلات زیست محیطی را رفع کند.
شهردار کاشان، با اشاره به اجرای باند دوم جاده کاشان به ابوزیدآباد تا روبروی جاده کشتارگاه کاشان افزود: برای شهرداری ها محدودیت وجود دارد تا در حوزه های  خارج از شهر فعالیت داشته باشد ولی تا آنجایی که برای شهرداری کاشان قابل توجیه باشد و در صورت تصویب شورای شهر کاشان باند دوم این جاده را با تفاهم نامه ای که با شورای شهر ابوزیدآباد خواهیم داشت عملیاتی می کنیم.

ناظم رضوی، با تاکید بر اجرایی شدن این طرح با همکاری و حمایت اداره راه شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در ادامه روند دوبانده شدن این جاده از کشتارگاه تا روستای فخره خاطرنشان کرد: جان افرادی که در این مسیر تردد می کنند بیشتر از این مبالغ قابل ارزش است و ان شاء الله بتوانیم آن را در بودجه سال۹۵ شهرداری کاشان قرار دهیم.
حسین حیدریان، رئیس شورای شهر کاشان، از شهرهای آران و بیدگل، بادرود، قمصر به عنوان منطقه ی کاشان یاد کرد و اظهار کرد: از لحاظ تقسیمات کشوری محدودیت هایی وجود دارد ولی از لحاظ فرهنگی تعاریف جدایی ناپذیری کاشان از این شهرها وجود ندارد و باید خرد جمعی را برای رفع مشکلات به کار بگیریم تا خروجی آن به نفع مردم باشد.
وی افزود: کمک به توسعه ابوزیدآباد، کمک به کاشان است و باید در تمامی بخش ها هچون عمرانی، فرهنگی و گردشگری یک سندی را بین شورای شهرکاشان و ابوزیدآباد تنظیم کرد تا به صورت گام به گام عملیاتی شود و بر این اساس ایرادات قانونی سند نیز برطرف شده تا به نفع و رضایت مردم باشد.
الماسی عضو شورای شهر کاشان نیز در این جلسه گفت: برای مدیریت بهتر پسماندها، بهترین و مناسب ترین راه حل این است که به صورت شرکتی باشد و در ۵ سال آینده نیز تمام شهرداری ها هیچ زباله ای را نباید در زیر خاک دفع کنند بلکه باید آن را بازیافت و تبدیل به کود کمپوست کرده تا از این کود در بخش کشاورزی نیز استفاده شود و مدیرعاملی که فعال باشد باید برای این شرکت انتخاب شود تا تمام پسماندها را جهت بازیافت آن مدیریت کند و این امر باید در کاشان صورت بگیرید تا یک الگویی برای مناطق دیگر باشد.
سهرابی، رئیس شورای شهر ابوزیدآباد، کشته شدن ۱۰۵ نفر و زخمی و خانه نشین شدن صدها نفر در جاده ابوزیدآباد به کاشان در دو دهه اخیر را یادآور شد و اظهار کرد: در سال قبل تصادف یک پژو با ۵ سرنشین به علت کم عرض بودن جاده منجر به کشته شدن آنها شد و بیشترین تلفات را در این جاده متحمل شده ایم.

وی افزود: در حمل و نقل زباله ها و دفع آن نیز باید مدیریت شود تا مشکلات زیست محیطی را برای مردم کاشان و ابوزیدآباد به دنیال نداشته باشد و ایستگاه تاکسی و مینی بوس در کاشان که بیشترین تردد اهالی ابوزیدآباد را به همراه دارد باید در محدوده میدان درب عطا و خیابان غیاث الدین جمشید باشد.
امام جمعه ابوزیدآباد، به وابستگی عمیق ابوزیدآباد به کاشان اشاره کرد و گفت: قبل از سال۷۵ ابوزیدآباد جزو کاشان بوده و بسیاری از اهالی ابوزیدآباد در کاشان زندگی می کنند و اقامتگاه آنها است و ان شاء الله مشکلات پیش رویی که وجود دارد با مساعدت و همکاری شهرداری و شورای شهر کاشان برطرف شود.

حجت الاسلام و المسلمين مفرح زاده پيرامون اجراي باند دوم جاده کاشان به ابوزيدآباد خاطرنشان کرد:ان شاءالله شوراي شهر کاشان تصويب نمايند که در اين رابطه اقداماتي صورت بگيرد،چرا که اين جاده در مسير تردد کشاورزان منطقه،کشتارگاه و معدن زباله قرار دارد و اين به نفع مردم کاشان هم مي باشد.

رضا نقدی، شهردار ابوزیدآباد، با خیر مقدم به شهردار و اعضای  شورای شهر کاشان، بسیاری از فعالیت مردم ابوزیدآباد را در محدوده شهر کاشان دانست و افزود: وجود خرده فرهنگ ها بین مردم کاشان و ابوزیدآباد و ارتباط عمیق موجود فرهنگی و متقابل بین این دو شهرمانع از مهاجرت مردم این شهر به کاشان خواهد شد.
وی، توجه به مشکل راه های مواصلاتی، حمل و نقل و مسائل بهداشتی را مورد تاکید دانست.

قبل از برگزاری جلسه،اعضای شورای شهر کاشان در نماز جماعت مغرب و عشا شرکت نموده و از کاروانسرای عباسی شهر ابوزیدآباد نیز بازدید نمودند.

کلیدواژه : کد خبر: ۶۰۴۹
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید