کد خبر:199836
پ

۲ مرکز کاریابی الکترونیکی در آران و بیدگل افتتاح شد

۲ مرکز کاریابی الکترونیکی به نام‌های کویر و اوج روز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسوولان محلی برای نخستین‌بار در شهرستان آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، رییس اداره تعان، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل در حاشیه بهره‌برداری این مرکزها اظهار داشت: افتتاح این ۲ مرکز با هدف ایجاد وحدت رویه راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی، جلوگیری از فعالیت غیرقانونی سامانه‌های کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی، یکپارچه‌سازی و شفاف‌سازی فرصت‌های شغلی کسب شده و سهولت در گزینش شغل منطبق بر مهارت و توانمندی‌های جویندگان کار انجام شده است.

حسن اربابی افزود: کاریابی الکترونیکی سامانه ورود به دنیای سابقه‌ها و فرصت‌های شغلی است و می‌تواند ارتباط بین کارفرما و کارجو را حرفه‌ای و شفاف کرده و تجربه‌ای به طور کامل نو و مفید در ایجاد اشتغال موفق خواهد بود.

وی ادامه داد: هدایت شغلی، مشاوره مناسب، کاریابی مجازی از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن، ارتباط مناسب دانش‌آموختگان کارآفرین با سرمایه‌داران و بنگاه‌های اقتصادی و شناخت واقعی نیازهای آموزشی بازار کار از دیگر موارد فعالیت این مرکزها است.

رییس اداره تعان، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل گفت: کارجویان و کارفرمایان با راه‌اندازی سامانه الکترونیک می‌توانند بدون محدودیت زمان و مکان نسبت به نام‌نویسی و انتخاب نیروی کار با کمترین زمان اقدام کنند.

وی همچنین با بیان اینکه نخستین کافه کارآفرینی آران و بیدگل در منطقه ابوزیدآباد نیز در هفته جاری افتتاح می‌شود، خاطر نشان کرد: این کافه با هدف ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، ارایه مشاوره‌های تخصصی کار آفرینی، شغلی و نظارت بر طرح‌های کار آفرینی به بهره‌برداری خواهد رسید.

اربابی با بیان اینکه ایجاد کافه کارآفرینی سبب توسعه، تولید و اشتغال پایدار در منطقه می‌شود، افزود: ایجاد شرایط ارتباطی مناسب بین صاحبان ایده، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، ارتباط مرکزهای مشاوره و شتاب‌دهنده‌ها با صاحبان ایده، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، امکان شکل‌گیری شبکه‌های سیال بین افکار مختلف برای خلق نوآوری و تسهیل‌ امکان برقراری تعاملات اجتماعی بین کارآفرینان با کارآفرینان، کارآفرینان با دولت، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با دانشجویان از جمله هدف‌های کافه کارآفرینی است.

به گفته وی، به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی و در روزهای آتی برنامه چالش‌های کارآفرینی در شهر ابوزیدآباد مرکز بخش کویرات و رویداد ایده‌شو در بخش مرکزی و شهر سفیدشهر با همکاری شورای شهر سفیدشهر برگزار خواهد شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی را به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای هماهنگ جهانی برای ترویج و توسعه کارآفرینی برشمرد و افزود: بازه زمانی هفته سوم نوامبر میلادی (هفته آخر آبان) به این رویداد اختصاص دارد.

 

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید