کد خبر:198173
پ
سرپرست شبکه بهداشت:

۳ هزار و ۲۳۷ نفر در آران و بیدگل واکسن کرونا دریافت کردند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: ۳ هزار و ۲۳۷ نفر در این شهرستان از آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون واکسن دریافت کرده‌اند.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، اعظم باقری روز شنبه افزود: تاکنون برای ۲ هزار و ۲۷۱ نفر از سالمندان بالای ۷۵ سال، ۷۰۰ نفر از کارکنان بهداشتی و درمانی، ۱۳۷ بیمار خاص، ۳۶ نفر از پاکبانان، بنیاد شهید ۳۰ واکسن و بقیه معلولان ذهنی موسسه ایرانمهر آران و بیدگل واکسن مرحله اول تزریق شده است.

وی با بیان اینکه برای ۴۸۰ نفر از جمعیت هدف در آران و بیدگل هم واکسن نوبت دوم تزریق شده است، ادامه داد: با ورود به مرحله واکسیناسیون همگانی از همه امکانات شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل برای این مهم بهره خواهیم گرفت و بر اساس اولویت های اعلام شده مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت.

وی تصریح کرد: در مرحله واکسیناسیون عمومی همچنان نیازمند همکاری و همراهی همه اقشار جامعه خواهیم بود و همچنان تاکید داریم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تداوم داشته باشد.

باقری با بیان اینکه هیچ نگرانی، محدودیت و کمبودی برای واکسیناسیون افراد واجد شرایط وجود ندارد، ادامه داد: واکسن کرونا به تعداد کافی تامین شده است و واکسیناسیون افراد واجد شرایط تا تزریق واکسن به آخرین فرد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به تداوم وضعیت نارنجی شهرستان آران و بیدگل گفت: شمار بستری‌ها و مراجعه بیماران سرپایی در این شهرستان در روزهای اخیر تا حدودی کاهش داشته که امید می‌رود با افزایش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد کاهش بیشتر بستری ها و تبدیل وضعیت به زرد و سفید در هفته های پیش رو باشیم.

ویروس کرونا اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید