کد خبر:199230
پ

فرماندار: ۳ نانوایی متخلف در آران و بیدگل پلمب شد

فرماندار آران و بیدگل گفت: امسال یک‌هزار و ۱۲۴ بازرسی از سوی شبکه بهداشت از نانوایی‌های این شهرستان صورت گرفته است و سه نانوایی متخلف پلمب شد.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز یکشنبه در کارگروه آرد و نان آران و بیدگل با اشاره به تشدید بازرسی از نانوایی‌های این شهرستان گفت: ۲ هزار و ۵۱۷ اخطار درباره رعایت نکردن بهداشتی به نانوایی‌ها ابلاغ و سه مورد قطع سهمیه آرد نیز برای نانوایان متخلف انجام شده است.

وی ادامه داد: نانوایان در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پخت نان، در مرحله نخست با کاهش ۱۰ درصدی و در صورت تکرار با کاهش ۳۰ درصدی سهمیه آرد مواجه می‌شوند.

بایبوردی با اشاره به کیفیت آردهای توزیعی در آران و بیدگل اظهار داشت: سهمیه ماهانه آرد برای هر نفر در این شهرستان ۶ کیلو و ۲۰۰ گرم است.

وی  افزود: سهمیه ماهانه آرد برای ۱۸۷ نانوایی دولتی و آزادپز در آران و بیدگل ۸۷۱ تن است که شامل ۶۴۰ تن آرد برای ۱۱۵ نانوایی دولتی و ۲۳۱ تن آرد برای ۷۲ نانوایی نیمه دولتی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل با تاکید بر اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی نانوایان این شهرستان گفت: تلاش همه متولیان نان و نانوایی‌ها باید عرضه نانِ با کیفیت، بهداشتی، سالم و افزایش رضایتمندی مردم باشد.

وی با قدردانی از نانوایان زحمتکش که اقدام به تولید و عرضه نان با کیفیت به مردم می‌کنند، ادامه داد: بین تولید و عرضه نان با کیفیت و سلامتی مردم رابطه معناداری وجود دارد، از این رو برای حفظ سلامت مردم در این خصوص کوتاه نخواهیم آمد.

بایبوردی تاکید کرد: در راستای نظارت هر چه بیشتر بر فعالیت نانوایان در روزهای هفته و به خصوص جمعه، گروه بازرسی متشکل از دستگاه‌های مربوطه به بازرسی از نانوایی‌های بخش مرکزی و کویرات آران و بیدگل می‌پردازند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید