کد خبر:85673
پ

۵۰ هنرجوی “نینجا رنجر ” در آران وبیدگل +تصویری

سال گذشته تصاویر منتشر شده نینجا رنجرهای تهران هراسی را در دل دشمنان کشور جمهوری اسلامی ایران افکنده بود که آنها را به واکنش واداشته بود واز آن به عنوان سایه های پنهان نام برده بود و این روزها در آران وبیدگل این گروه فعالیت خود را آغاز نموده است.

به گزارش خبرنگار پرتال خبری آران وبیدگل”ای بی نیوز”،تعداد ۵۰ هنرجوی نینجا رنجر در آران وبیدگل در حال آموزش می باشند.

 در آران وبیدگل “نینجا رنجر” ،در سال ۹۱  توسط استاد”حسین احمدی راه اندازی شد.

 با توجه به وجود رشته های ورزشی مختلف و مشتاقان به این رشته,جای خالی آن در شهرستان احساس می شد.
در حال حاضر تعداد ۵۰نفر هنر جو در این رشته و همانطور که در تصاویر زیر می بینید روزهای فرد در سالن شهدای فرهنگی  به تمرین می پردازند

نینجا رنجر از دو کلمه نینجا و رنجر تشکیل شده است که هر کدام از این لغات دارای مفهوم ومعنای بسیاری میباشد .

به دلیل انشعابات فراوانی که دارند در کشورها و زبانهای مختلف معنای متفاوتی را شامل میشوند.
همچنین به دلیل اینکه از زبان ژاپنی به فارسی و برخی به لاتین ترجمه میشوند معنای چندان مثبتی نخواهند داشت ولی میتوان گفت چون منشآ ژاپنی دارد به فردی اطلاق میگردد که در چند رشته رزمی تخصص و مهارت پیدا نموده است و در کل فردی فوق العاده و عجوبه در رزم میباشد.

لغت رنجر(درحیطه رزمی- نظامی یعنی ضد ضد چریک) در سبک رزمی نینجا رنجر یعنی فردی فوق العاده که تخصص درکلیه امور ورزشی پیدا نموده است .

این نینجاها در ایران بیشتر در جهت استعداد یابی و توسعه قهرمانی و همگانی شدن ورزش گام برداشته که که نمونه آن در مسابقات رینگی که بخش اعظم این سبک راتشکیل میدهد و رکن اساسی میباشد و مسابقات تیراندازی با کمان تفنگ بادی و … است که نشانگرفرق آن با نینجاهای دیگر میباشد.

هدف بوجود آمدن نینجا رنجر چیست؟

هدف از بوجود آمدن این رشته رادر گذشته نینجاها میتوان بررسی کرد” سالهای متمادی است که نینجاها را در جهان یاغی و تروریست معرفی نموده اند و نینجاها افرادی بودند که اجیر میشدند برای از بین بردنحکام و پادشاهان.

آنان در کشور پهناور چین دست به هر کاری میزدند که بعد از فروپاشی نینجاها در چین و فرار آنها به ژاپن” در کوههای سوزاکا اقامت گزیده و به تعلیم و تجدید قوا پرداختند

و بعد از سالها و در قرن حاضر این رشته در ژاپن توسط دکتر ماساکی هاتسومی به صورت یک سنت شروع به کار نموده که امروزه در چندین کشور جهان دارای انشعابات میباشد و بدلیل اینکه رشته نینجا در جهان دارای فدراسیون نیست ” دارای هیچگونه مسابقات جهانی نیز نمیباشد و بیشتر به صورت فستیوال و سمینار مراسمی برگزار میگردد.

کانچو فیروز خنجری در سال ۱۳۸۳با توجه به اینکه استعداد جوانان این مرزو بوم به هدر نرودبا هدف رینگی کردن نینجاها در استایل های مختلف به تحول بزرگی پرداخت تا نینجاهایی را که تا به حال به عنوان نینجاهای نمایشی و هالیوودی خطاب مینمودند را قدرت بخشیده تا بدین صورت نینجاهایی را به جهان معرفی نماید که به طور کامل در شرح ذیل برای خوانندگان تشریح میگردد.

نینجا رنجر از چه بخش هایی تشکیل شده است…؟!

هنرهای رزمی نینجا رنجر به طور عمده به چهار بخش تقسیم بندی  شده است که هر بخش شامل زیر مجموعه ای نیز میباشد. در اینجا مختصری از آن را بیان میکنیم که بستگی به زمان در حال تغییر و پیشرفت نیز میباشد.

(ninja archer)نینجا آرچر – نینجاهای تیر انداز با کمان

که ورزشکار در طول دوره های ورزشی خود در این سبک با سه کمان ( ریکرو – کامپوند – کراس ) آشنا شده و قابلیت این را پیدا میکند که در مسابقات این رشته شرکت نماید.لذا هنرجویان میتوانند در مدرسه ی نینجا دوره های تئوری و عملی را طی نمایند تا در مسابقات و لیگ تیر اندازی با کمان کشور شرکت نمایند و این یک امتیاز برای هنرجویان این مرز و بوم میباشد.

(ninja combat)نینجا کامبت – نینجاهای مبارز

که این دسته خود دارای سه زیر مجموعه میباشد که بخش اول آن : اوپن کمیته و بخش دوم آن : نینجا فایتر یا نینجاهای رینگی که اساسی ترین رکن این رشته میباشد که در شش استایل برگذار میگردد که سعی بر این شده تا استایل ( لوکیک ) در بخش اقایان و ( سمی کنتاکت )در بخش بانوان آموزش داده شود.بخش سوم نینجا کامبت ( سن شو ان ) است که این نیز جهت آشنایی ورزشکاران به اقسام مبارزات ، آموزش داده میشود

(ninja commando)نینجا کماندو

قسمت سوم نینجا رنجر به نام نینجا کماندو که از پیچیده ترین و سخت ترین دوره های این سبک میباشد،تشکیل شده است.یک هنرجو میبایست با چندین رشته ی ورزشی آشنا شود و دوره های آن را طی نماید که قسمت های شنا،تیر اندازی با تفنگ بادی،کوهنوردی،تای جوتسو با سلاح و بدون سلاح ( دفاع شخصی با سلاح و بدون سلاح )،کوبودو جوتسو ( تمام سلاح های سنتی رزمی ) از قبیل : چوب – نانچیکو ( تک وجفت ) و سه جفت ( سانچیکو ) – تیر اندازی با کمان – زنجیر – شمشیر و… تا کمربند مشکی آموزش داده میشود و کایت سواری – راپل – دارت – صخره نوردی – اسکیت با سلاح و حرکات ویژه ی کماندویی سومو – آکروژیم – سوارکاری – پرتاب کارد – شوریکن (ستاره ) – فوکی بارای جهت شناسی در شب – استتار – ذن و مدیتیشن – کمک های اولیه و… که در دوران دان ها آموزش داده میشود.

(ninja star)نینجا استار

به دلیل قهرمانی بودن و استثنا بودن و کسب افتخار برای مملکت،یک دان به شودان اضافه میگردد.

 

کلیدواژه : کد خبر: ۱۴۵۵
پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید