- پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل - http://aranbidgolnews.ir -

پرداخت وام اشتغال مددجویان بهزیستی آران و بیدگل ۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش آران و بیدگل نیوز [1]، حیدر ایمانیان روز دوشنبه افزود: ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغالزایی مددجویان زیر پوشش بهزیستی آران و بیدگل در سال جاری پرداخت شد در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل کمتر از ۲ میلیارد بوده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات به ۷۶ نفر از مددجویان زیرپوشش اداره بهزیستی آران وبیدگل در زمینه ایجاد اشتغال، توسعه فعالیت‌های اشتغالزایی و مشاغل خانگی پرداخت شده یا در حال طی آخرین مرحله‌های پرداخت است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات کم‌بهره و با دوره بازپرداخت هفت ساله است، اضافه کرد: سقف پرداخت تسهیلات ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان و در زمینه‌های مختلف شغلی از جمله کشاورزی، حمل و نقل، صنعتی، خدمات و قالی‌بافی به مددجویان فاقد شغل و دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای بوده است.

رییس اداره بهزیستی آران و بیدگل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را یکی از اولویت‌های مهم این اداره در ارایه خدمات به مددجویان دانست که زمینه خودکفایی و استقلال مالی این افراد را فراهم خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی برای ایجاد اشتغال پایدار بسته حمایتی تعریف کرده که یکی از آنها پرداخت حق بیمه کارفرمایی است، به این ترتیب که بهزیستی حق بیمه کارفرما را در صورت به کارگیری افراد معلول پرداخت می‌کند.

ایمانیان فراهم کردن زمینه‌های اشتغال و فعالیت مولد و پایدار برای خدمت‌گیرندگان و توان‌خواهان زیر پوشش سازمان بهزیستی، حفظ کرامت انسانی، ایجاد امنیت اجتماعی، روانی، اقتصادی و خودکفایی نسبی جامعه هدف را از جمله دلیل‌های اعطای این بسته‌های حمایتی عنوان کرد.

به گفته وی، ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در حوزه توانبخشی و ۲۳۲ نفر در حوزه اجتماعی زیر پوشش بهزیستی آران و بیدگل هستند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.