کد خبر:197398
پ

افزون بر ۱۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های آران و بیدگل بازدید کردند

فرماندار آران و بیدگل گفت: ۱۰ هزار و ۶۴۶ نفر در هفته نخست تعطیلات نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز یکشنبه افزود: افزون ۶ هزار و ۵۰۰ گردشگر از جاذبه های طبیعی آران و بیدگل از جمله کویرهای مرنجاب، سیازگه و سنبک و بیش از سه هزار و ۵۰۰ گردشگر از جاذبه‌های تاریخی از جمله امامزادگان شهرستان بازدید کردند.

وی ادامه داد: یکهزار و ۹۵۵ نفر اقامت در هفته نخست تعطیلات نوروزی در اقامتگاه‌های آران و بیدگل ثبت شد که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد اقامت محقق شد.

به گفته بایبوردی، کویر مرنجاب، کویر سیازگه ابوزیدآباد و محور سنبک – ویگل جزو اثرهای بیشترین بازدیدکننده بودند.

فرماندار آران و بیدگل با یادآوری ظرفیت‌های زیادی در زمینه گردشگری، مذهبی، طبیعت‌گردی، نجوم، سافاری، ریگ درمانی و نمک‌درمانی اظهار داشت: گردشگری بزرگترین فعالیت سودآور پس از نفت و خودروسازی، امیدبخش‌ترین، شاخص‌ترین و پاک‌ترین صنعتی است که می‌تواند به اشتغال و توسعه پایدار کمک کند، اما برای بهره‌برداری مناسب برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارد.

آران و بیدگل، رتبه چهارم استان در بازدید و اقامت

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل نیز گفت: امسال با توجه به وضعیت کرونا در کشور و لزوم اجرای مصوبات ستاد کرونا، این شهرستان کاهش محسوس ورود گردشگران داشت که البته در همه شهرهای کشور وضعیت به همینطور بوده است.

سیدحسین چاکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آران و بیدگل در حالی از نظر تعداد بازدید و اقامت در استان اصفهان رتبه چهارم هفته نخست تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ را کسب کرد که بسته بودن شهر زیرزمینی نوش‌آباد در کاهش آمار ما تاثیر زیادی داشت.

وی ادامه داد: آمار تاسیسات گردشگری در آران و بیدگل ۳۴ مورد شامل هتل، اقامتگاه سنتی و بوم گردی و مجتمع گردشگری با ظرفیت اقامت یکهزار و ۱۸۵ نفر اقامت است.

به گفته وی، ۶۷ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات و جاذبه‌های گردشگری آران و بیدگل در هفته نخست تعطیلات نوروزی از سوی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شد و این مهم با جدیت ادامه خواهد داشت.

شهرستان آران و بیدگل ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۱۵۰ مورد تاکنون در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، سایت ویگل، کویر سیازگه و چاه عروس ابوزیدآباد، کویر مرنجاب، مسجد نقشینه، چاله سنبک، مقبره حاج سلیمان صباحی بیدگلی، خانه ‌های تاریخی علی‌آباد، افتخارالاسلام دربندی، بنی‌طبا، عبدالله خان و مسعودی، حمام ‌های عنایتی، حاج محمد، یخچال، مختص‌آباد، بقعه‌های متبرکه فیض‌آباد، باب المراد، بی‌بی زینب یزدل، قدمگاه، امامزاده علی‌اکبر (ع)، هاشم بن علی (ع) و امامزاده حسین (ع) از جمله مکان‌ها و اثرهای دیدنی آران و بیدگل است.

آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • آرانی ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱:۴۲ ب٫ظ
    0 0

    حداقل به تعداد جمعیت شهر هر نفر یک گردشگر می آمد شهرداری ها گردشگری را با تخریب خانه های تاریخی به افتضاح کشانده اند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید