کد خبر:199220
پ

امام جمعه: مدیران برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس آران و بیدگل تعامل کنند

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس گفت: مدیران مرتبط با جدیت برای ساخت هر چه زودتر باغ موزه دفاع مقدس در این شهرستان تعامل و همکاری کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت در پیش رو بودن هفته بزرگداشت دفاع مقدس با اشاره به جانمایی زمینی مناسب برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس آران و بیدگل اظهار داشت: ساخت این باغ موزه به عنوان یک فعالیت فرهنگی و ارزشی ضروری است.

وی ادامه داد: شهرستان آران و بیدگل با تقدیم ۸۵۰ شهید و افزون بر یک‌هزار جانباز، آزاده و ایثارگر رتبه‌های نخست ایثارگری در کشور دارد و شایسته است دولت و خیران با کمک‌های خود زمینه بهره‌برداری از باغ موزه را فراهم کنند.

وی، پاسداشت دفاع مقدس و زنده نگه داشتن آرمان‌های شهیدان به خصوص در شهرستان شهیدپرور آران وبیدگل را وظیفه مردم و مسوولان برشمرد و افزود: ضروری است وصیت‌نامه‌های شهیدان مورد توجه قرار گیرد و به صورت کتاب در مدارس و دانشگاه‌های کشور توزیع و تدریس شود.

امام جمعه آران و بیدگل تصریح کرد: استقلال، آزادی و امنیت کنونی در کشور مرهون دفاع مقدس است، چنانچه کشورمان اکنون به الگویی در جهان اسلام تبدیل شده است و دشمنان دیگر نمی‌توانند ما را تهدید کنند.

حجت‌الاسلام سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیران آران و بیدگل باید تا آخرین لحظه مسوولیت فعالانه به وظیفه‌های خود عمل کنند، از عملکرد جزیره‌ای بپرهیزند و هم‌افزایی را در همه امور سرلوحه خود قرار دهند.

به گفته وی، انتظار می‌رود مسوولان بلندپایه کشوری و استانی نیز از به کارگیری مدیران ترسو و خارج از مدار انقلاب بپرهیزند و با افزایش نظارت‌ها بهبود روند امور جاری کشور را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به وجود طرح‌های نیمه تمام باقی مانده در دولت قبلی در آران و بیدگل گفت: طرح‌هایی از جمله بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) که خودم از زبان وزیر پیشین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شنیدم که بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برای آن مصوب کردند اما همچنان نیمه‌تمام و لازم است این طرح‌ها تسریع شود.

امام جمعه آران و بیدگل با تبریک انتخاب سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده پیشین مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد که نماینده انتخاب شده از سوی محمدباقر قالیباف کفیل مردم منطقه همسان با ظرفیت‌های گسترده این شهرستان باشد و قالیباف نیز با حضور در آران و بیدگل از اولویت‌های شهرستان مطلع شود و عملکرد مناسبی در ادامه نمایندگی مردم آران و بیدگل داشته باشد.

شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه تحت عنوان «هفته دفاع مقدس» نامگذاری شده است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید