کد خبر:200046
پ

یک مرکز خدمات جامع سلامت در آران و بیدگل افتتاح شد

مرکز خدمات جامع سلامت دکتر جعفر نمکی روز دوشنبه در آیینی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، امام جمعه، فرماندار و جمعی دیگر از مسوولان آران و بیدگل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، رییس هیات مدیره خیران سلامت آران و بیدگل در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات ساخت این مرکز از سال ۱۳۹۷ آغاز و برای آن نزدیک به ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

جعفر نمکی افزود: برای ساخت این مرکز، ۶۰۰ میلیون تومان از سوی خیر نیکوکار و بقیه از اعتبارهای دولتی هزینه شده است.

وی ادامه داد: این مرکز در سه طبقه با زیربنای ۷۵۰ مترمربع در مدت سه سال گذشته ساخته شده است که جمعیتی افزون بر ۹ هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد.

به گفته وی، در مرکز خدمات جامع سلامت دکتر نمکی آران و بیدگل انواع خدمات در حوزه سلامت از رده سنی کودکی تا سالمندی ارایه می‌شود و پزشک و ماما روزانه در این مرکز مسقر خواهند بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این آیین اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های فیزیکی همواره در حوزه بهداشت و درمان از اولویت‌های این دانشگاه بوده است و همچنان ادامه دارد.

مهدی دلاوری افزود: توسعه زیرساخت‌ها در راستای ارتقای سلامت شهروندان نقش موثری دارد و بر این پایه، مرکز جامع سلامت دکتر نمکی در حاشیه ساختمان فرسوده قبلی با قدمت ۴۰ سال با کمک‌های خیر نیکوکار و اعتبار دانشگاه علوم پزشکی کاشان ساخته شده است.

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای واکسیناسیون کرونا در منطقه کاشان و آران و بیدگل اضافه کرد: با این حال پوشش واکسیناسیون در منطقه ایده آل نیست و با میانگین کشوری اندکی فاصله دارد که لازم است با برنامه‌ریزی، آمار روزانه واکسیناسیون افزایش یابد.

وضعیت کرونایی کاشان زرد و شهرستان آران و بیدگل آبی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

شهرستان آران‌ و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر و برخورداری از سه باب بیمارستان، ۹ خانه بهداشت، ۶ مرکز جامع سلامت و هفت پایگاه سلامت در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید