کد خبر:199736
پ
دانشگاه علوم پزشکی:

۹۴ مورد جدید کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۹۴ مورد جدید به ۵۳ هزار و ۳۸۳ نفر رسید.

به گزارش آران و بیدگل نیوز، مهدی دلاوری با بیان اینکه ۲۸ بیمار جدید حاد تفنسی در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های این منطقه بستری شدند، افزود: ۲۲ نفر از بیماران  با سن ۶ تا ۸۹ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۶ نفر با سن ۲۰ تا ۷۸ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی با اشاره به بستری موقت ۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی منطقه کاشان ادامه داد: ۲ مرد ۷۰ و ۷۸ ساله طی ۲۴ ساعت گذشته در  شهرستان کاشان جان باختند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: اکنون ۲۵۰ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۹ بیمار در کاشان و ۸۱ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر بیمار جدید در بیمارستان کاشان و یک نفر نیز به صورت موقت در مرکز درمانی آران و بیدگل بستری شدند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را  ۲۹ نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۴ نفر از بیماران در کاشان و پنج نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

دلاوری با اشاره به مراجعه ۳۳۳ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: ۶ هزار و ۳۹۲ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

به گفته وی، ۲۷۸ هزار و ۹۲۶ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۸ هزار و ۱۸ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

تزریق ۴۹۱ هزار و ۹۹۶ دُز واکسن کرونا

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۴۹۱ هزار و ۹۹۶ دُز واکسن کرونا از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اضافه کرد: ۲۹۵ هزار ۲۳۱ دز از این تعداد مربوط به نوبت نخست و ۱۹۶ هزار و ۷۶۵ دز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی به ترتیب نارنجی و آبی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

پرتال خبری تحلیلی شهرستان آران و بیدگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید